Vyspat se s Češkou nebo Vietnamkou?

22. února 2016 v 1:14 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky

Češka nebo Vietnamka, toť otázka? Neboli jaké kulturní rozdíly panují ve vztazích. O kulturách i vztazích bychom se mohli učit léta. Nikdy nás nepřestane udivovat, co nového objevíme, pokud máme chuť hledat, objevovat. Tento článek je hlavně o vztahové psychologii a rozdílech, volné pokračování 1000 a 1 kulturních rozdílů v kultuře.


1) Muž musí ukázat vietnamské ženě, že o ní má zájem a zároveň jí vysvětlit, proč pasuje do jeho života.


Asiatky mají rády muže/kluky, kteří je mají rádi a dávají to najevo. Důvod je jednoduchý, Vietnamky jsou velice, vážně velice nejisté. V tomhle bodě vedou Češky, které se spíš zaměřují na to, jak moc jim na Vás záleží, myslí tedy spíše na svého partnera. V minulosti totiž vietnamské ženy nebyly rovnoprávné s muži, takže se soustřeďovaly hlavně na to, jak silné city k nim muž chová a jak moc s nimi chce být. Tento trend se v poslední době začíná odbourávat, vietnamské ženy v současné době mají stejné pracovní šance jako muži, chování jde ruku v ruce.

Takže potrženo a sečteno: Zeptat se, zajímat se o její přednosti, co je na ní zajímavého, a proč spolu konverzujete? Pokud se Vám slečna otevře, jste na dobré cestě. Tohle platí spíše pro Češky, počeštěné Vietnamky. Na "pravou" Vietnamku musíte pomaleji, pomaličku odhalovat její přednosti, kvality, v čem vyniká nebo aby Vám o nich sama pověděla, abyste jí je mohli pochválit. S pochválením předností souvisí také integrace jejích hodnot k vaší maličkosti, proč tedy vlastně pasuje do Vašeho života.

2) Vietnamky dávají přednost "vtipným a vzrušujícím" chlapcům/mužům, nemají rády namyšlené a uzavřené typy.


V západní kultuře bývá v popředí maskulinita jedince, čili čím víc svalů tím víc Adidas. Fyzická predispozice, chování ve společnosti a následná konverzace určuje atraktivitu mužského pohlaví. Takže stačí cvičit a být sebevědomý/odměřený.

Ve vietnamské kultuře je zakotvena úcta a respekt, proto namyšlenost, drzost mezi Asiaty nefunguje (drzost mám vyzkoušenou i na počeštěných Vietnamkách, nefunguje :D). Češkám/Čechům přijdou Asiati exotičtí až mysteriózní, což zvyšuje jejich atraktivitu. U Asiatů naopak platí, pokud o holce/klukovi nikdo nic neví, automaticky spadá pod složku nepřijatelný/ná či nebezpečný/ná. Vysvětlení je prosté, vietnamská vesnice je malá a drby se šíří rychleji než facebook, takže se rodiny znají navzájem, i když se třeba nikdy nesetkaly, což je skoro nemožné, protože vietnamská komunita se schází minimálně 2-3x do roka a účast je velice hojná.

Chcete na slečny zapůsobit? Chovejte se k nim jako k dětem, verbální i neverbální komunikací. Pohlaďte je po vlasech a řekněte, že jsou cute. Nebo jim natáhněte tvářičky jako byste tahali malému děcku. :D

3) Nechtějí se cítit se jako lehké ženy, děvky, prostitutky atd.


Společenský tlak je ve Vietnamu velice silný. Co se týče sexu, jsou Češky otevřenější, mnohem lehčí na dobývání, stačí je "vyrajcovat" pak už to jde jednoduše. Naproti tomu Asiatku musíte přesvědčit o jejím pocitu, že ona sex vlastně nechce (reverzní psychologie) a vy jo. Jsou, co se týče sexu velice zdrženlivé a pečlivě se rozhodují. Takže před každým sexem, musí být ujištěné, že sex v plánu nebyl.

4) Negace u Asiatek nefunguje :D (od anglického "negging")


Vietnamský humor je jinak posazený. Jak jsem již v prvním bodě zmiňoval, že drzost, namyšlenost nefunguje, započítejte i negace čili shazování jejich sebevědomí. Pokud nežijete v jeskyni nebo pralese, určitě jste slyšeli pojem "pick-up, pick-up lines". Mezi oblíbenými pick-up frázemi bývají "negace". V jedné větě holce/slečně složíte kompliment a zároveň ztrapníte, aby slečna ztratila sebevědomí a vy ho naopak nabrali. Dám příklad: "líbí se mi tvoje vlasy, máš je pěkně mastné", "pěkné boty, moje 9ti letá sestřenka je nosí taky". Na Češky to vcelku zabírá (pro feministky - NE na všechny Češky), protože pak se necítí, že je lovíte, ale pouze konverzujete a přitom je škádlíte. Aktivně ukazujete svůj nezájem o ně, což zvyšuje Vaši atraktivitu. U Asiatek spíše funguje zdravý nezájem, ukázat, že s nimi ne ve všem souhlasíte, že máte svůj vlastní názor na všechno, nejste kývací panák. A zajímáte se i o jiné věci než ona.

5) Líbat Vietnamku předtím, než ji doprovodíte domů, Vám skoro zaručeně uškodí.


Představte si dvě skupiny, jednu skupinu Čechů a Vietnamců někde v klubu. V české skupině si dva lidi padnou do oka a začnou se líbat, zbytek to nepovažuje za neobvyklé gesto. Ve vietnamské skupině budou ostatní čumět (většinou vyfotí iPhonem a hodí na FB s komentářem "Hele, děvka." :D). Budou si mezi sebou šeptat, jestli je slečna/holka totálně na káry anebo děvka.

Pusa, líbání ve vietnamské kultuře vyzní trochu jinak. V české kultuře pusa neznamená následný sex. Ano, ve Vietnamu se po puse očekává sex. Takže pokud Vás Asiatka políbí, máte skoro jasné dvě věci. 1. ostatní si budou myslet, že jste spolu spali nebo spolu budete spát a 2. že slečna vykročila ze své komfortní zóny kvůli Vám, takže se líbejte až někde u sebe doma. :D

6) Vietnamci "nemají koule z oceli" :D, většinou o slečny/ženy nesoutěží mezi sebou.


Vietnamci nemají rádi přímou konfrontaci, ať jde o mezilidské vztahy či soutěžení o dívky atd. Vietnamští kluci/muži preferují spíše radikálnější řešení. Uvidí-li Vás kdosi mluvit se slečnou, prostě přijde a slečnu od Vás oddělí (někdy i velice hrubě), pokud je slečna s tím člověkem zadaná. Stává se to, i když slečna není zadaná a ten týpek je jen kámoš, který do ní dělá. :D Češi jsou v tomhle ohledu mnohem benevolentnější, "sociálně vyspělejší". I tohle vietnamské klišé se dá pěkně nakopnout do zadku, stačí slečnu políbit, dát jí svůj mobil, aby Vám napsala její číslo atd. (Dejte si pozor, jestli toho jejího týpka v ručním souboji zvládnete, připravte se i na mačety :D).

Přitvrdím, pouze pro 18+ :D


Největší kulturní rozdíly mezi dobrými Češkami a dobrými Vietnamkami vidím v jejich postoji k partnerovi/manželovi. Asijské ženy/slečny připustí "potřebu, závislost" na muži/partnerovi. Mají rády sex, ale také emocionální a finanční stabilitu svého muže/přítele/manžela. Většinou nejsou kariéristky, staví svou rodinu, svého muže na první místo. Vietnamky tedy více respektují a podporují své partnery a rodinu. Nesoutěží se svým partnerem, ale spíše ho doplňuje.

Tuhle skutečnost mi názorně vysvětlil jeden můj známý (Vietnamec). Vzal sklenici, dal do něj dva větší kameny a dolil pískem. Řekl mi, že muži jsou kameny a ženy písek, v tu chvíli jsem ještě nechápal a taky mi trvalo asi týden, než mi to docvaklo. Jak to dlouho to bude trvat Vám?


Typické, pravé Vietnamky vědí, že nejsou perfektní a neobviňují ostatní z jejích problémů a nedostatků. Přiznají svoji chybu, což velice oceňuji. Tato "pokora" u Češek chybí (samozřejmě ne u všech), jejich problémy se projeví "podpantofláctvím" partnera. Z Vietnamu neznám žádnou feministku (což taky nic neznamená), tady v ČR by se feministické Vietnamky našly. :D

Nejvtipnější mi připadá část se sexem. Čech musí ženu prosit o odpuštění (pusťte si The Wolf of Wallstreet, je tam názorná ukázka u scény, kde Caprio klečí u vagíny své ženy :D), aby mu bylo dopřáno pohlavního styku. Češky tedy sex používají jako zbraň, kterou kontrolují své muže. Ve Vietnamu se sex využívá jako terapie na usmířenou mezi rozhádanými páry.


Děkuji, že jste si přečetli můj nový článek. Budu se znovu opakovat, moje články jsou subjektivně pojaté, nemusí být 100% korektní, nejsem žádný guru. Doufám, že jsem Vám trochu přiblížil další kulturní odlišnosti a těšte se na další články, které co nevidět přibydou. Hlasujte mi dole v anketě díky.

Přečtěte si moji první část o kulturních rozdílech.
 

33 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký je podle Vás ideální věk na vdávání?

18-20
20-23
24-28
29-32
32-40
40+

Komentáře

1 Lamič Lamič | E-mail | Web | 22. února 2016 v 19:18 | Reagovat

Moc hezký článek. Řadu z těch kulturních rozdílů jsem vůbec neznal. Díky za rozšíření obzorů.

2 zpravar zpravar | Web | 22. února 2016 v 19:41 | Reagovat

Velice zajimavy clanek, nikdy jsem nad tim takhle nepremyslel... Fakt zajimavy :)

3 Taip Taip | 23. února 2016 v 21:44 | Reagovat

Díky, spíš jsem čekal, že se tu vyrojí horda feministek, zatím mě kritizovala jen jedna menší feministka na FB. :-D

4 Mal Mal | 26. února 2016 v 22:51 | Reagovat

Zajímavý článek. Dost věcí bylo pro mě nových. Máš hodně zkušeností s Češkami a Vietnamkami nebo jestli je tohle spíš taková teorie. :-D A jak je to u Vietnamců se sexem před svatbou nebo u různě dlouhých vztahů? 8-O

5 Taip Taip | 27. února 2016 v 0:31 | Reagovat

Teorie, využitá v praxi. :D To fakt nevím, máti se mě pokoušela oženit s Vietnamkou už aspoň 10x, naštěstí neúspěšně, takže změna sexu před svatbou a po netuším. Vietnamky nejsou jeptišky, jestli tě zajímá tohle. :-)

6 Linh Linh | 14. března 2016 v 23:36 | Reagovat

Viiiic viiiic podobných článků!

7 Taip Taip | 15. března 2016 v 0:07 | Reagovat

Koukám, že jsem se někomu trefil do vkusu. :DDD Když pěkně poprosíš, třeba další článek napíšu. :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama