Překvapte své nepřátele s YOLO Druidem

2. února 2016 v 1:59 | Tiep Nguyen Huu |  Hearthstone

Začátek nové sezóny je tu a s ní i hromada Secret Paladinů, Zoolocků a Facehunterů. Yolo Druid snoubí agresivní začátek s variabilitou druidských mid-range minionů a zároveň dává prostor pro Yolo cheese. Čtěte dál.Jak deck funguje?
Yolo deck jako zázrakem funguje proti top tier aggro deckům jako jsou Secret Paladin a Aggro Shaman, nicméně drtí i Freeze Mage a Warlocky. Vcelku vyrovnané budou zápasy proti Hunterovi a Roguevi. Nejspíš budete dostávat do těla od Warriora, Control Paladina, Murloc Paladina, Priesta a Tempo Mága.


Klíčem k vítězství v tomto decku je být co nejvíce agresivní. Hrajete karty co nejrychleji a zároveň, abyste vytvořili na boardu co největší tlak a následně maximální damage. Skoro bych jej přirovnal k face-hunterovi. Druid of Claw hrajte pouze v charge módu. Snažte se co nejrychleji dostat Ancient Shade a Fel Reavera na board, k tomu Vám pomůže nechutné kombo s Innervate. Agresí k vítězství neboli All-in v podobě nepříjemných překvápek. High-risk, high-reward.


Mulligan a gameplay?
Vcelku jednoduchý mulligan, vždycky si nechte Leper Gnome nebo Sir Finley Mrrglton dále pak Innervate, Living Roots, Darnasuse, Druid of Saber a Knife Jugglera. Proti class se zbraněmi Acidic Ooze.

Ze Sir Fingley Mrrglton se snažte získat Hero Power od Huntera (dalšim burst) nebo Warlocka (card draw, protože Vám dojde šťáva), dalším v pořadí je Mág a v neposlední řadě pokud je Savage Roar na ruce berte i Shamana. Obranné Hero Power neberte!

Savage Roar je taková záludná karta, povede-li se Vám mít rozumný board, třeba Leper Gnome + 2 Saplingy + Sir Finley, klidně jej ve 3. kole zahrajte a zbytečně nečekejte na finisher blow combo (Force of Nature + Savage Roar).


Snažte se hrát co nejefektivněji, přemýšlejte, zdali je vhodné v dalším kole zahrát Fel Reavera (například v situaci kdy má nepřítel na boardu taunt a vy nemáte board, Fel Reavera nehrajte). Někdy je dobré po Fel Reaverovi zahrát silence přímo na něj (Kepper of the Grove), aby Vám nepřítel nespálil moc karet.


Na začátku se snažte víc o board control kvůli různým AoE clearům (Consecration, Hellfire…). Od 5.-6. kola doporučuji full-face mód a v dalších dvou kolech nepřítele dodělal. Pokoušejte se odhadnout nepřátelský tah v příštím kole, vždycky předpokládejte nejhorší možnost!


Kombíčka?
Staré známé Force of Nature + Savage Roar, 14 damage za 9 many.
Innervate + Fel Reaver nebo Innervate + Ancient Shade nebo Innervate + Dr. Boom.
Knife Juggler + 2 Saplings + další minioni.
2x Druid of Saber v charge módu + Argent Horserider + Savage roar (Za 10 many 14 damage do držky).


Counter comba pro negaci negativních karet:
Fel Reaver + Keeper of the Grove.
Fel Reaver + opponent Vám může z decku spálit Ancient Curse (z Ancient Shade).
Darnassus Aspirant + Keeper of the Grove (toto kombo spíš nepoužívejte).


Možné substituce a obměny decku?
Tento Yolo deck je dosti nestabilní. Pro stabilnější verzi Aggro Druida stačí vyměnit 2x Ancient Shade za 2x Piloted Shredder.


Můžete také vyměnit Argent Horserider za Mounted Raptora. Sova místo Acidic Swap Ooze taky není špatný nápad. Místo Loatheba můžete klidně hrát Savage Combatanta. Popřemýšlejte také o přidání Blinktrona a druhého Mounted Raptora. Možností je mnoho, najděte si vlastní verzi, která Vám bude nejvíc vyhovovat. Do legendary ranku se dostanete, až vypilujete a ovládnete techniku i komba.


Velice mě těší, když čtete moje články. Prosím ohodnoťte je a hlasujte v anketě díky. Mnoho úspěchu s rankováním.

Velice podobný deck na rychlé rankování je můj Zoolock:

Pokud se nudíte, přečtěte si tento vtipně podaný článek o Vietnamkách:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama