Vzorec pro dokonalou manželku nalezen

3. ledna 2016 v 21:54 | Tiep Nguyen Huu |  Úvahy a dilemata

I pro matematické leváky...Řekl bych, že většina mužů včetně mě dává přednost inteligentním ženám před velkým poprsím a nohám tyčících se do oblak. Podle prof. Bainbridge si muži cení mládí a víc než velké je spíše přitahuje symetrické poprsí. Co se nohou týče zdali jsou rovné i v sedě, protože křivé nohy značí vývojové onemocnění např. křivici. Přestože je inteligence nejatraktivnější vlastností žen, je spíše pro muže hledající dlouhodobý vztah. Ukazuje totiž, že by byla schopná postarat se o děti a také její inteligence a dobré vychování trochu napoví o její rodině.

Podle studie 3 amerických univerzit se mužům líbí představa randit s ženou chytřejší, než jsou sami. Teoreticky ano, ale prakticky by takovou ženu na rande nepozvali. Proč?

Vědci mají teorii, proč se tak mužské pokolení chová. "Pocity ponížené mužnosti mají za následek mužovu sníženou přitažlivost k ženám, které je v něčem předčí."

Z jiné studie vyplývá, že by se muž měl oženit s ženou, která je nejen chytřejší, ale také o 5 let mladší. Podle této studie (publikované v the European Journal of Operational Research) muži i ženy vybírají partnery podle "vzájemné lásky, fyzické atraktivity, podobného vkusu, víry, povahy a společných hodnot." Další faktory jimiž jsou věk, vzdělání a kulturní základ napomáhají ke snížení miry rozvodovosti. Příkladem "manželského štěstí" uvádějí pop-zpěvačku Beyoncé (33) a rapera Jay-Z (44). Kromě mladšího věku disponuje Beyoncé také lépším vzděláním než její manžel.
Nguyen Vi Cao (http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=1102378) dospěl k matematickému vzorci pro dokonalou ženu. Jeho proměnnými jsou: žena je minimálně o 5 let mladší, oba mají stejný kulturní základ a lepší polovička by měla být chytřejší. Jaký na to máte názor vy? Napište v komentářích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama