Legendary za 4 hodiny s Midrange Paladinem

31. ledna 2016 v 14:27 | Tiep Nguyen Huu |  Hearthstone

Paladin na každém rohu? V současnosti patří mezi nejpopulárnější class. Denně nám zvedá mandle tier 1 Secret Paladin, nicméně se těší k oblibě i Midrange Paladin, Anyfinovaný Murloc Paladin a v neposlední řadě ustupující Reno Paladin. Z ranku 3 jsem během 3-4 hodin dosáhl legendary ranku. Čtěte dál a zjistíte jak.




Midrange paladin byl jeden z prvních decků, na který jsem šáhnul. Po přidání nové expanze a Keeper of Uldaman se meta nijak neposunula ba naopak, dle tempostormu je Midrange Palach až tier 3 deck. Papírově slabší oproti Secret Paladinovi, nicméně pokud Vás Secret Paladin nevyndá do 8. kola, nebude mít v late game sebemenší šanci. Dle mého názoru je Secret Paladin i jiné aggro decky dobré na rychlé rankování do 4-5. ranku a pak je velice těžké něco rankovat, protože se setkáváte v podstatě se stejnými protihráči dokola. Proti aggro deckům je na začátku problém s udržením tempa, důležitou kartou je Zombie Chow v mulligan fázi.


Těžký deck?
Tento balíček je velice jednoduchý na hru, takže pokud máte málo zkušeností s hearthstonem, je to deck přímo pro Vás. Je zde pár value kombíček, které musíte správně odhadnout (Equality + Consecration, Muster for Battle + Quartermaster). Snažte se nehrát zbrkle a nevyházet si zbytečně ruku. Důležitým faktorem je odhadnutí situace, kdy zahrát Knife Jugglera a kdy raději použít Hero Power.


Silný deck?
Nemá moc counter decků až na Face-huntera, Face-paladina, Face-roguea, Freeze-mage a Oil-Roguea. Papírově je slabší i proti Control Warriorovi a Control Priestovi, nicméně jsem zatím bez problému každého porazil. Proti zbytku mety budete mít velké šance na výhru.


Jak mulliganovat?
V mulliganu se snažíte získat Zombie Chow, Shielded Minibot, Muster for Battle, berte i Knife Jugglera a Aldor Peacekeeper, proti některým deckům i Ironbeak Owl. Pokud uvidíte Huntera nebo jiný aggro deck, je dobrý nechat si Antique Healbota na ruce. Murloc Knight byl z decku odstraněn, kvůli Murloc-Paladinovi.
Keeper of Uldaman se dá skvěle skombit s Recruiterem na 3/3 a nabrání potřebného tempa v early game. Jednoho Aldor Peacekeeper nebo Keeper of Uldaman si šetřte na ruce, kdyby náhohou přišla nějaká lumpárna (Innervate + Dr.Boom, Fel Reaver).


Obměna decku?
Můžete pouvažovat o přidání 1x Argent Protector (solidní dvojka s dobrým battlecry), 1x Blessing of Kings (předpokládáte, že už máte board), 1x Murloc Knight (bohužel po přidání nových murloců o něco horší), 1x Cult Master (skvěle se kombí s Muster for Battle), 1x Tuskarr Jouster (lepší Antique Healbot s RNG), 1x Harrison Jones (překvápko proti class se zbraněmi), 1x Sylvanas Windrunner (skvělé kombo s Coghammerem, nicméně nestabilní, Deathrattle se dá ochcat).


Strategie a tipy
Začátek hry je velice důležitý. Pokud na začátku hry ovládnete board, něměli byste mít problém následně vyhrát. Proti Hunterovi sovujte Mad Scientista, proti Warlockovi Nerubian Egg, Voidcaller, Twilight Drake, proti Secret Paladinovi avengované obludy nebo klidně i Shielded Minibota, je kličové proti Secret Paladinovi co nejrychleji ovládnout board. Druidovi silenceněte až Ancienta nebo Emperora Thaurissana. Obecně můžete silencovat i Piloted Shreddera na udržení board controlu a tempa. Proti Freeze mágovi je klíčové si nechat sovu na Doomsayera. Proti priestovi se snažte muliganovat Equality a Keeper of Uldaman na Deathlorda, baitněte Entomb než zahrajete Tirion Fordringa.


Na 6. maně se vždycky snažte zahrát Justicar Trueheart, 2x Recruiter z Hero Power bude klíčový s Quartermasterem, ze kterého se snažte vytěžit maximum - minimálně 3 recruiteři na value play. Na 10. maně mužete zahrát Hero Power + Justicar + Hero Power v tomto pořadí a budete mít 3x Recruiter s Justicarem na boardu.


Aldor Peacekeeper a Big Game Hunter nejsou karty, které chcete hrát ve třetím kole, pokud víte, že se dají použít lépe - proti Hunterům, Priestům a Zoolockovi je klidně zahrajte rovnou. V neposlední řadě si dejte pozor, kdy zahrajete Lay on Hands, ztratíte tím v podstatě celé kolo a obrovské tempo.


Závěrem bych chtěl podotknout, že jsem vyzkoušel různé decky, Murloc-Paladin, Control Entomb-Priest, Stone-Mage, Reno-lock, Zoo-lock, avšak Midrange-Paladin mi přijde nejstabilnější a zároveň nejjednodušší na hru, pokud se chcete rychle dostat do Legendary ranku.


Pročtěte si i mého Zoolocka, se kterým se dostanete do ranku 4-5 přímo bleskově.

Pokud máte více otázek ohledně gameplay a decků, klidně si mě přidejte a zeptejte se Nihilauestuo#2720.


Oceňuji, že jste si našli čas k pročtení článku, hlasujte v anketě a těšte na další článek o Murloc-Paladinovi a Stone-Magovi, který přibude velice brzy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama