Jednoduchý zoolock na rankování

27. ledna 2016 v 18:25 | Tiep Nguyen Huu |  Hearthstone
Zdravím všechny pařmeny a pařmenky,


začíná konec měsíce, každý se snaží se svým deckem narankovat a získat co nejlepší odměny. S tímto jednoduchým Zoolock deckem Vám zaručuji posunutí z ranku 13-15 minimálně na rank 5.


Relativně levný deck bez nové expanze (deck s expanzí je dole pod článkem), Dr. Boom i Sea Giant se dají nahradit třeba Argent Commanderem, Loathebem, Gormok the Impalerem, Bane of Doomem, Dark Peddlerem a i 1x Mortal Coilem. Hlavní je muligan a následný snowball. Většinou se dá vyhrát do 6-7. kola.


Muligan:
Vždy si nechte: Flame Imp, Voidwalker, Dire Wolf Alpha, Knife Juggler & Haunted Creeper, pokud máte v muliganu 1* i 2* obludu, můžete si nechat i Imp Gang Boss na ruce. Pokud máte na ruce coin, můžete si nechat na ruce i Nerubian Egg + Abusive Sergeant. Abusive Sergeant (proti mágovi nebrat) si nechte na ruce jen, pokud v muliganu nic nedostanete, je potřeba mít co hrát v early game, lze využít také jako pěkné 1* mana body proti hunterovi.

Match-up:
Hunter: Hraje se Face, Hybrid. Dragon a Mid-range hunter. Proti všemu se snažíte mít board control a dávat si pozor na Unleash the Hounds a Explosive Trap. Nemusíte se sovou čekat a silencovat klidně i Mad Scientista. Uvidíte-li šanci, čili pokud máte taunty, klidně hrajte agresivněji na face.


Druid: Combo, Ramp, Aggro se hraje nejvíc. Na začátku si dejte pozor na Wrath, Swipe a Keeper of the Grove. Můžete baitnout nepřítele s Flame Impem než zahrajete Knife Jugglera v dalším kole. Jinak hrát agresivně/face jak to pujde a držet nepřítele pod tlakem. V 9. kole si dát pozor na kombo Force of Nature + Savage Roar (14 dmg), takže pěkně zatauntujte. Sovu se pokuste nechat na Ancient of War a také si dejte pozor na překvapivé Innervate v 5. a 7. kole.

Warrior: Běžný bývá Control a Patron warrior. Patron je hodně těžký matchup. Hrajte semi-face, zabíjet pouze Acolyte of Pain, aby neměl nepřítel draw power a nenechávat mu moc poškozených oblud kvůli Battle Rage. V mid-game se pokuste zbavit oblud s 1-2 útokem, aby Patroni nemohli tradovat.
Control warrior je o něco lehčí. Dávejte si pozor na Deathsbite stejně jako proti Patronovi. A na páté maně si dejte pozor na Brawl. Musíte ho zabít předtím, než nahodí Justicara a začne armor-upovat.


Warlock: Zoolock, Handlock, Renolock, Malygoslock. Je klíčové vědět, proti čemu hrajete. Proti mirror-match můžete hrát volněji, protože nebude mít Demonwrath ani Hellfire. Tu a tam se snažte získat board control. Snažte se zahrát Imp-losion so nejrychleji k získání tempa.
Proti Handlockovi a Renolockovi se snažte dostat ho co nejrychleji na 12-13hp (na 10hp zahraje 0 cost Molten Gianta) a v dalším kole dodělat. Sovu si nechte na tauntovaného Molten nebo Mountain Gianta.
Proti Malygoslockovi se snažte hrát co nejagresivněji a dávejte si majzla na Hellfire.

Paladin: Mid-range, Secret, Murloc. Secret paladin bude nejspíš nejlehčí soupeř, který má pouze consecration, aby Vás trochu naštval. Board control na začátku a pak přejít na face v mid-game. Sovujte pokud možno Tirion Fordringa. Předtím než zahrajete Sea Gianta, zkuste baitnout Uldamana nebo Aldora.
Mid-range už moc lidí nehraje, ale měl by to být poměrně rychlý konec do 7. kola nebo přijde Lay on Hands a pak už nemáte moc šanci.
Murloc bude nejtěžší soupeř kvůli aoe clearům - Equality, Consecration, Wild Pyromancer, Doomsayer. Snažte se o board control a zabít do 10. kola.


Mage: Tempo, Stone, Mech, Freeze. Proti tempu a mechu máte největší šanci vyhrát, když budete tradovat a nepříteli pak dojdou karty. Stone i Freeze nejspíš neporazíte, mají moc aoe clearu - jít face a doufat, že jim nebude chodit Blizzard a Flame-strike ani Cone of Cold, u Freze ještě Freeze Nova + Doomsayer.

Priest: Dragon, Fatigue-control, Reno, Entomb. Nelehký match-up kvůli věčnému tauntu a healu. Radil bych tradovat, kvůli Holy Nova a Lightbomb.

Rogue: Malygos, Oil, Raptor. Dávejte si pozor na Fan of Knives a Blade Flurry. Na začátku trade a postupně face jako u Paladina.


Shaman: Aggro-trog je v poslední době běžná záležitost. Docela lehký match-up. Tradujte, šamanovi pak v latu dojde šťáva. Dejte si pozor na Lightning Storm.

Zde je moje poslední úprava decku s League of Explorer expanzí, 28.1.2016


Hodně štěstí s rankováním a těšte se na další decky, které na blogu přibudou v blízké budoucnosti. Hlasujte v anketě díky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama