Jak se vypořádat s nevěrou?

5. ledna 2016 v 7:18 | Tiep Nguyen Huu |  Úvahy a dilemata
Kluk načapá svoji holku v náručí svého dobrého kamaráda. A výsledek?Zatímco v minulosti bylo pevně stanoveno, jaké je postavení žen a mužů ve svazku manželském, dnes se situace hodně změnila. Ženy již nejsou na svých partnerech závislé jak finančně tak společensky. Rovným dílem se podílejí na zabezpečení rodiny i výchově dětí.


Jaké důvody však svedou ženu na scestí? Všude se píše stejná básnička: samota, ochladnutí vztahu, velký věkový rozdíl mezi partnery, zvýšení sebevědomí, ambicióznost ženy, nedostatečný zájem muže, nově nalezené "vzrušení" s jiným mužem nebo pouze pomsta za partnerovu nevěru.

Kterým mužům ženy nejčastěji zahýbají? Podle sexuologů jsou to především muži označováni slovem neimponující. Tedy muži slabého charakteru, kteří jsou slušní, spolehliví a také muži trpící zvýšenou potřebou poučovat.


Abych to vzal i od druhého konce, podle jisté studie jsou muži náchylnější k nevěře pokud milují rock n'roll, narodili se ve Francii, mají plnovous, kromě Facebooku mají také účet na Twitteru, vydělávají víc než ženy, nerespektující svoji matku (nejsou maminčin mazánek), často ruší rande na poslední chvíli a muži vyššího vzrůstu.


Proč ale podvádí své partnerky? Mají nedostatek sexu, nudí se, využijí příležitost, náhle jim selže úsudek, usměrní svůj vztek, hledají náhražku, jsou od přírody nevěrní, potřebují útěchu, považují podvádění za normální nebo prochází krizí středního věku.

A jaký typ žen bývají nejčastěji podváděné? Obětavé a spolehlivé ženy, vysoce výkonné a vše organizující ženy, včelí královny - svého muže považuje pouze za trubce k početí svého potomstva a také ženy, které poskytují sex pouze za umytí nádobí, úklidu atd.


Odborníci se shodují, že podváděné ženy bývají velice emotivní až rozzuřené, potřebují se svěřit se svými emocemi druhým. Naopak muži se hroutí a s takovou prohrou se velmi těžko svěřují svým kamarádům či blízkým.


Impuls ke zkoumání a napsání tohoto článku jsem dostal až po druhém výskytu již zmíněné situace (na začátku článku) za poslední rok, který se stal v okruhu lidí mě blízkých. V prvním případě se z toho kluk vzpamatovával víc než 3 měsíce, ve škole se mu rapidně zhoršily známky což dokonce vedlo k reparátu na konci školního roku. Druhý případ je čerstvější a muž se už víc jak dva měsíce vzpamatovává.


Je těžké nezaujatě posoudit obě strany. Kdo si zaslouží do zubů? Kamarád nebo partnerka? Nesuď nebo budeš souzen. Podle mého názoru, když to vztahu jedné straně či oběma stranám neklape, mělo by se ukončit trápení.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama