9 důvodů proč se oženit s Vietnamkou

26. ledna 2016 v 13:14 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky

Ženy, slečny z Vietnamu byly důležitou součástí vietnamské historie. Byly válečnice, ošetřovatelky, matky a manželky. "Giặc đến nhà đàn bà cũng đánh." je vietnamské pořekadlo, které zhruba znamená "Když je nepřítel před branami, žena vyrazí bojovat." (Obměnil bych to trošku na "žena vyrazí nepříteli všechny zuby.", ano, jsou skutečně tak drsné. :D)

Po delším čase stráveném ve vietnamských zákopech a bunkrech přímo v Hanoji, bych Vám chtěl předložit svoje poznatky a postřehy. Začnu od nejrozšířenějšího náboženství v severním Vietnamu. Konfucianismus, který stále ovlivňuje život vietnamských slečen, obzvláště z vesnic, klade důraz na panenství a odsuzuje potrat i rozvod. Na ženy je pohlíženo jako na matky, které mají "v úctě" svého manžela.Zde jsou důvody, proč jít na rande/oženit se s vietnamskou slečnou:


Loajální, oddané: Jedním z problémů se kterými se páry v dnešní době potýkají, jest věrnost. Mnoho párů se rozvádí jen kvůli vzájemné nedůvěře, hlavně ze strany žen. Další synonyma pro loajální - věrná, upřímná, oddaná. Všechny zmíněné vlastnosti jsou příznačné pro všechny vietnamské slečny. Díky nimž se nemálo cizinců (Američani, Australani atd. ze všech koutů světa) snaží s takovou slečnou oženit.

Mnoho slečen z vyspělejších zemí by namítalo, že slečny z Vietnamu jsou příliš konzervativní a úzkoprsé. Tyto "vyspělejší" ženy věří, že panenství je prokletí, kterého je třeba se zbavit již v 16 a randění s 2+ kluky jim připadá normální, protože se pak cítí ještě krásněji.

Vidím rozdíly i u rozchodů. Jestliže se s Vámi vietnamská slečna rozejde, bude se stále snažit dát vztah do pořádku i měsíc po rozchodu. Netvrdím, že jsou všechny 100% loajální. Avšak pokud jste v pohodě, potkáváte v pohodě slečny, karma. Čtěte dál a řeknu Vám, i proč potkáváte slečny, které v pohodě nejsou.

Nezávislé a podporující: Stále přetrvává fáma, že Vietnamky chodí na rande jen s bohatými. Pravda je taková, že jsou nezávislé, tudíž jim nezáleží na tom, kolik muž vydělává. Jde jim spíš o to, jestli jsou v pohodě, milí a také nezávislí.

Někteří muži by se mnou jistě polemizovali, že slečny potřebují nejen peníze, ale i naši péči. Podle mého názoru je toto tvrzení mylné a takoví muži jsou idioti. Jít za slečnou do baru, vytáhnout štos peněz, aby ji okouzlil, kam se hrabe sova na takovou moudrost. :D

Jestli potkáte elegantní, nezávislou Vietnamku z dělnické třídy. Troufám si říci, že se postará nejen o sebe, ale bude Vás i vší silou podporovat. Vietnamské slečny nejsou zlatokopky. Tedy pokud těm sociálně slabším slečnám nenaservírujete hromadu zlata až po nos. :D


Postarají se o celou rodinu: Patříte-li k těm šťastlivcům, kteří randí se slečnou, která není z města či slečnou, která nebyla v zahraničí delší dobu, dejte si doutník, vaše slečna se postará o celou Vaši rodinu.

Je zde však takový menší zádrhel, neoženíte se pouze se slečnou, ale i s celou její rodinou - otec, matka, bratři, sestry, strejdové, tety, bratranci, sestřenice, prarodiče nevyjímaje. :D To vše zahrnuje vzájemnou pomoc (hlavně finanční), sdílení domova čili všechno je všech, matky či babičky se na čas nastěhují do domu hnedka potom, co se dítě narodí, a převezmou chod celé domácnosti a ne neberou jako odpověď.

Vietnamské rodiny podporují své děti, ujistí se, že budete mít nádhernou svatbu. Říkáte si jakážto podivná pravidla, záleží na muži, jak přistoupí k řešení problémů, které jim "rodinka" udělí. Pravdou zůstává, že ženy se po svatbě postarají o manželovi rodiče jako o své vlastní. Tzn. spousta ušetřených peněz za pečovatelskou službu. :D

Bohyně v kuchyni a domácnosti: Mekáč, KFC, bistra i další fastfoody to mají sečtené. Vietnamská slečna Vám bude vařit vynikající domácí jídla. I když Vám bude většina tvrdit, že jsou špatné kuchařky. Počkejte si, uvidíte, není to vůbec pravda. Svojí skromností Vám jen říkají, nečekej jídla od Gordona Ramsayho. :D Nicméně budou servírovaná jídla chutná, zdravá, připravená s láskou. :))

Kromě kuchyně bývají i velice zručné - šití, pletení atd. Jestli si ceníte těchto maličkostí, letenka do Vietnamu by měla přibýt na seznam věcí, které v blízké budoucnosti vykonáte. .)


Dobře vychované/kulturní: Bývají označovány za příliš tradiční. Styl jaký se k Vám a vaší rodině bude chovat, absolutně nekoresponduje s ničím, na co jste zvyklí. Bude se k Vám chovat jako ke královi, bude chtít vědět, jak se máte po celý den, jestli jste už měli oběd a večeři…

Důvěryhodné: Pravé vietnamské slečny jsou důvěryhodné. Kamkoliv půjdete, pojedete, bude na Vás doma čekat, dokud se nevrátíte. Vždycky říkají pravdu (kdyby něco, neumějí vůbec lhát, takže je snadno odhalíte :D), je to bezpochyby. Nemusíte kontrolovat její mobil, či co zrovna dělá. Ví, že je vdaná a neudělá nic, co by Vám ublížilo. Řekněte jí, co se Vám líbí nebo nelíbí, nebude si stěžovat.

Všechno má své meze, Vietnamky nejsou roboti. Pokud jí budete říkat co má či nemá dělat, bude si stát za svým názorem. Ano, nemají rády muže typu "jsem pánem světa".


Nejkrásnější slečny jihovýchodní Asie: Samozřejmě každý má své osobní preference. Ani nevím, jestli je to štíhlou postavou, vyrovnaností postavy, bezchybným úsměvem nebo ladností pohybu. A slyšeli jste někdy vietnamský hlas Vietnamky? Roztaje Vám srdce… (Naproti tomu je hodně pěkných Vietnamek s kačeřím hláskem. :D)

Praktické, stojící nohama pevně na zemi: Další vlastnost, kterou oceňuji na vietnamských slečnách. Pokud máte také hlavu v oblacích jako moje maličkost, je skvělé být s někým, kdo Vás přenese zpět na zem a udrží Vás soustředěného i na důležité věci - příprava do práce, placení účtů, mít plný žaludek, čisté oblečení. Vietnamky, Vietnamci obecně dávají přednost prostému, jednoduchému životnímu stylu, což je pro Evropana španělská ves.


Facka nebolí silně emocionální: Dle mého názoru jsou přísnější a choleričtější (v dobrém slova smyslu). Schytáte facku, i když se s jinou jen procházíte. Emočně založené hádky plné výkřiků a hysterických výlevů jsou jejich specialita. Tím vlastně i poznáte, že Vás miluje. :D

PS: tento článek o vietnamských slečnách je zaručený pro slečny (90% women, 10% hoes) z Vietnamu. Nevím jistě, jestli by se dalo aplikovat i na slečny, které byly v cizině víc jak 10 let. A u Vietnamek, žijících v Čechách záleží, jak jsou rodiče konzervativní (většinou jsou). Hlasujte prosím v anketě díky.

Přečtěte si můj starší článek o rozdělení Vietnamek. :D Zjistěte, do které skupiny se řadíte.

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký je podle Vás ideální věk na vdávání?

18-20
20-23
24-28
29-32
32-40
40+

Komentáře

1 Linh Linh | 26. ledna 2016 v 14:58 | Reagovat

Je hezké, že jsi vyzvedl jenom ty kladné vlastnosti. Já Ti na oplátku můžu vypsat stejně, ne-li více těch vlastností záporných. Protože Vietnamka či Evropanka, ženy jsou prostě ženy. Co nám, Vietnamkám narozeným v Čechách, říkají rodiče? No ano, že těm "vietnamským" nesaháme ani po kotníky, pokud půjde o intriky, hysterické výlevy, vypočítavost, chození přes mrtvoly. Vyzkoušeno na vlastní kůži.

2 Taip Taip | 26. ledna 2016 v 15:43 | Reagovat

Souhlasím, ani bych se nedivil, kdyby měly ještě víc záporných vlastností. Přeci jenom ve Vietnamu stále platí 1 kluk je víc než 10 dívek (Một trai kể có, muời gái kể không). Takže vlivem konkurence a tamní společnosti si musí udělat ostré lokty. Hysterické výlevy byly již zahrnuty v bodu facka. :D Tohle fakt nejde nijak opomenout.

3 Proste Proste | 1. února 2016 v 15:47 | Reagovat

Hahaha, tady jsou fotografii Korejských žen. Pardon za můj český.

4 Taip Taip | 1. února 2016 v 22:57 | Reagovat

Hehe pardon, pouze ilustrativní fotky z googlu po napsání vietnamese ladies.

5 Mei Mei | 2. února 2016 v 23:10 | Reagovat

[4]: Vietnamec a nepozna Vietnamku? Delas, jako kdyby na googlu nebyly zadny fotky Vietnamek :D :-D  :-D

6 Taip Taip | 2. února 2016 v 23:47 | Reagovat

Jsem moc líný, abych poslední dvě fotky něčím nahradil. :-D

7 Saigonotatakai :D Saigonotatakai :D | E-mail | 10. února 2016 v 21:36 | Reagovat

A co japonky? :D Jsem zvědav jaké jsou :D No tak videoklip jedný japonky jsem viděl xD šílený a má dětskou tvářičku :-D

8 Taip Taip | 10. února 2016 v 22:44 | Reagovat

Na Japonky a Korejky si hledej jiného blogera. :D

9 Mara Mara | 11. února 2016 v 20:23 | Reagovat

Jo sou krásný ale kde nákou sehnat ?? pěknou :-)

10 Taip Taip | 12. února 2016 v 14:39 | Reagovat

Nejlehčí je přímo z Vietnamu, přes zelenou kartu :D V ČR bys to měl s nima o něco těžší, velké komcentrace vn bývá ve větších městech a hodně kolem Rumburka.

11 Agon24 Agon24 | 21. února 2016 v 3:31 | Reagovat

Pěkné čtení,až teda na konci mě obrázek Girls Generation malinko zaskočil.Ta nejhezčí s nich je ta 4 zprava,Yoona :-D

12 Taip Taip | 21. února 2016 v 9:34 | Reagovat

Whaaat, díky za pochvalu, ještě jeden či dva komenty a ty dva obrázky změním.  8-O :-D

13 leo leo | 6. května 2016 v 17:03 | Reagovat

vsechny vietnamky  nejsou zlatokopky

14 Kalli Kalli | 26. ledna 2017 v 8:05 | Reagovat

Jsem z okolí Rumburka, ale asi se slečny schovávají doma. :-D
Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká Česko-Vietnamská seznamka, nebo něco takového?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama