Life with brain is too complicated

2. května 2014 v 0:17 | Taip |  Úvahy a dilemata
Člověk je tvor podivný, stále si stěžující na svůj komplikovaný život. "Mám to těžké, nevím si rady, ostatní to mají jednoduché..." Nikdo nemá jednoduchý život, je jen na nás z jakého úhlu život bereme. Slunce svítí, příroda je krásná... čtěte dál.Mozek komplikuje i můj život, někdy si ho přeju na čas vypnout. Všimli jste si někdy, jak jsou zvířata spokojená? Žerou, kálí, množí se, chcípnou a konec. Být bez mozku má své výhody, např. jíme na co máme chuť, nemusíme neustále zvažovat, jestli chceme tohle nebo tamto, jestli tuhle nebo tamtu. Na místě toho, abych věřil svým instinktům, vyložím všechny karty na stůl, zapojím mozek a dělám si obraz o tom, co se děje. Z toho pak také plyne frustrace a každej pitomej predátor má nade mnou najednou evoluční výhodu.


Samo sebou existují spousty hezkých vzpomínek, které si v hlavě chceme udržet. Bohužel je v této éře natáčení videí na denním pořádku a události, na které bychom nejradši zapomněli, je mnohem víc, že? Čím více dospíváme, tím více se náš mozek vyvijí, rozvijí a s mozkem přichází i velká zodpovědnost. Když je člověk trochu dement, nikdo od Vás nic nečeká, můžete si jenom užívat života a močit do kalhot. Jen co trochu dospějeme, předpokládají, že naše rozhodnutí jsou/budou správná, začneme se chovat eticky, mravně, budeme všechno vědět a o všechno se postaráme. Jestli si na tomhle člověk nezlomí vaz, říkám "Good job, palec nahoru!"


Člověk používá cca 10% kapacity svého mozku, představte si co by se stalo, kdyby se využil celý jeho potenciál. Uměl by člověk levitovat, číst myšlenky, či telekinezi? Nejspíš se moc dívám na filmy a doufám v zázraky. Druhá strana mince bývají lidé se schýzou, poruchou osobnosti atd. Na druhou stranu by byla hlava docela užitečná, kdyby v ní nebyl mozek. Šlo by do ní nacpat občanku, peněženku, klíče, mobil. Nic jiného k životu nepotřebujeme. :D

Chceš někoho? - zavolej ji/mu, Chceš někoho vidět? - navštiv ji/ho, Chceš něco vědět? - zeptej se, Chceš něco? - řekni si o to, Chceš něco umět? - nauč se to, Máš sen? - bojuj za něj, Miluješ někoho? - řekni mu to. Říkáš, že to nejde? - OMYL - MŮŽEŠ, kopni se do zadku, můžeš dělat i mnohem víc věcí o kterých si myslíš, že nemůžeš nebo to nejde!


Všechno je hlavně o přístupu, nic není tak hrozné, jak navenek vypadá. Nastavte si své priority, vysypte z hlavy všechno co není důležité. Klíč k rozluštění smyslu života je v každém z nás. Neutíkat z boje, zbytečně nic neřešit, dělat co chceme, co máme rádi. Hlavní je: nebát se a přiznat se k tomu co chceme. Říká se: "mluviti stříbro, mlčeti zlato". Tato lidová moudrost se dá uplatnit jen v některých případech, žijeme pouze jednou, takže "nemlč, když máš co říct." Borec nakonec - Zkuste si určit 2-3 úkoly denně a splnit je, je to lepší než si naplánovat 10, nedokončit je a pak usínat s pocitem, že nic nestíháte. Hlasujte v anketě díky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | E-mail | Web | 10. května 2014 v 17:29 | Reagovat

zajímavý, ale z článku to na mě působilo, jako bys naznačil, že zvířata nemají mozek?
jinak samozřejmě souhlasim snad asi se všim :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama