Jak šovinisté přicházejí o své iluze

9. března 2014 v 16:02 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky
Zdravím všechny čtenáře vietnamské i české.
Zjistil jsem, že když člověk jakkoliv odlišuje rasy či ženské a mužské pohlaví, katapultuje se rovnou mezi šovinisty. :D Šovinismus původně znamenal víru v nadřazenost vlastního národa a řešením bývala mocenská válka. V současnosti nabylo siřšího využítí, to jest nadřazenost nějakého subjektu (národ, rasa, pohlaví) nad jinými-odlišnými. Většinou jde ruku v ruce s diskriminací. Bohužel v dnešní "demokratické" době, když člověk hlásá/píše něco jiného než demokracie, mír, lásku a prosperitu :D, je společností považován za negativní, špatný nebo protiprávné šovinistické prase. Čtěte dál...


Mezi nejznámnější projevy šovinismu patří nacionalismus - ano, mám rád svou vlast, své kořeny, jenže bych nikdy ve Vietnamu (kvůli režimu, počasí, infrastruktuře a vietnamské společnosti lidí) nebydlel :D. Dalším projevem je rasismus, chudák můj nejlepší kámoš Čech a většina mých nejlepších českých kámošů :D. Jelikož jsem "banánové dítě", nesdílím s vietnamskými hochy jejich zájmy ani psychologii myšlení, nicméně kdysi na základce byli moji nejlepší kámoši 2 Vietnamci. Sexismus věří v podřazenost opačného pohlaví.

Nemusím mít pravdu, nicméně podle mého názoru jsou kluci většinou tzv. "podpantofláci" a aby si udrželi slečnu, udělají ze sebe poslušnou ovečku, drží hubu a poslouchají slovo od slova. Je-li to správně nebo špatně, záleží na charakteru obou partnerů a jak jim to spolu vyhovuje. Osobně se u žen zaměřuju jen záporné vlastnosti, proto je ani většinou nedokáži patřičně docenit - zajímá mě spíš jejich reakce na špatné okolnosti - jak se slečna zachová, když přijde do tuhého, dá se jí věřit i v těžkých okamžicích? Mám se slečnami již od základky po gympl špatné zkušenosti, využijí chytrého kluka na úkoly atd. a když nepotřebují, nexistujete. Samozřejmě, že ženy budou namítat, že toto všechno platí i opačně, plně s tím souhlasím. Co se vztahu týče, buduje se na důvěře. Na druhé straně žádná slečna neodmítne pár milých slov, lichotek. (O tom jak dokazovat ženám náklonnost napíšu někdy jindy) Kvůli tomu všemu jsem nejspíš šovinista, když ženám moc nevěřím, neházím nikoho do jednoho pytle. Poznal jsem nejspíše jen tu horší sortu. Mám problém s názory ostatních lidí, vůbec mě nezajímá, co si o mě kdo myslí (až na jeden dnešní komentář :D vždycky s potěšením napíšu celý článek na něco, co mě pobaví), zajímá mě jenom, co si o mě myslí moje máma, rodina a nejlepší přátelé. Také si velice často pouštím hubu na špacír, radši hned všechno ventilovat než něco v sobě dusit a jednoho dne vybouchnout jako Angry office worker (měli byste si pustit některá videa na youtubu :D).

Podtřženo a sečteno, podle některých lidí jsem šovinista, nejspíš i jsem. Mělo by mi to vadit, nevadí, také bych je mohl nařknout, že jsou feministky nebo ožralí chuligáni, nač? Sice miluju slovní hádky, postupem času mě bezduché hádky omrzely, ano každý má své nedostatky a musí si něco kompenzovat, nejsem vyjímkou. Už od první třídy mě šikanovali a nadávali různými jmény, protože jsem byl malý, šikmooký Vietnamec co neuměl česky, ale z matiky měl vždycky 1. Nedokázal jsem jim to slovně vrátit, protože jsem neuměl česky. Od mala jsem tedy snil o tom, jak jim to všem časem natřu. Ta chvíle nadešla, mám 1,8m a rozhodl jsem se Čechům čelit nejen psanou, ale i mluvenou formou a jsem pokaždé rád za nějaký slovní konflikt, abych se i nadále zdokonaloval v slovních obratech a hádkách. (Měl bych být pokornější? Asi ano, nicméně je to můj život a budu si s ním nakládat jak chci.) Nejsem žádný filosof, politolog, neumím smysluplně mluvit, většinou si i protiřečím, protože si nedokážu uspořádat své myšlenky, knížky čtu jen v angličtině. Nicméně když mi Čech/Češka řekne šikmooký rýžožroute nebo rákosníku, dostane ode mě takovou slovní čočku, že se z toho posere a dá si na mě bacha. Pro některé teď vypadám jako bych si hrál na ublíženého, nestojím o vaši lítost, vůbec mě neznáte, zdržte se prosím zbytečných komentářů na toto téma. Na blábloly typu jsou to jen děti, které nic neví, odpovím jen toho, jaký otec/matka takový syn/dcera.

A jak tedy posílat lidi slušně do háje? Neumím to, každý má své způsoby a na "sociálních sítích" používám metodu fuck you all a docela se přitom bavím, člověk se přitom skvěle odreaguje a odstresuje. :D Nejvíc mě dostávají inteligentní lidé, co dokáží odhadnout celý můj charakter a osobu z toho troška co si přečetli. Znát člověka (v tomto případě mě) aniž by v reálu věděli co dělá, aniž by si s ním někdy v reálu byť jen popovídali. Nejhorší jsou v tomhle ohledu ženy, protože strašně lpí na slovech a všechno si moc berou k srdci. Pak o tom moc přemýšlí, divně kombinují a dělají ukvapené závěry. Uznávám, že ženy jsou citlivější a náchylnější, neznamená to však, že jsou všichni kluci z Marsu a mají srdce z kamene.

A teď něco jako z kavárny u Růžového slona :D
Mám zde i další potyčky, ehm záležitosti, které už mě omrzely řešit. Určitě máte třebas zkušenost s neobytnou osobou opačného pohlaví, která ne a ne pochopit, že o ni nemáte zájem. Můžete ji nakecat "na rovinu", že má na víc, nezasloužíte si ji atd. Osvědčená metoda je ignore - ať dotyčná osoba napíše cokoliv, ignorujte ji, ve FB je geniální věc zobrazeno. :D I mě to občas nasírá, když mě takhle holky ignorují a napíší třeba až po jednom dni. :D Další skoro úspěšná metoda je na schůzce nechat holku mluvit sama se sebou, být úplně zticha, dívat se do blba a nechat ji vychrlit všechno co chce a také ji možná omrzíte, protože ji unudíte. Bohužel některé zajímavé exempláře holek mají rády tichého společníka a dokáží mluvit i za Vás, takže pozor na to, abyste si sami nevykopali jámu. :DDD Další vtipný způsob je epic spam, dohnat holku k šílenství nebo tlačit na pilu např. Kdy se teda oženíme? Kolik budeme mít dětí? Chtěl bych aspoň 4! Až budou děti, to bude sranda co, žádný sociální život a tak. :D Další vtipné odmítnutí bych nazval "A co já?". Pokud jste na nějaké akci s dotyčnou osobou, najděte si pěknější, chytřejší, zábavnější, prostě lepší partii - nejlépe kamarádku, začněte se s ní družit a ignorujte svůj doprovod. Nebo můžete být normální "upřímný" člověk a zeptat se ji proč se o Vás zajímá/proč Vás má ráda? Posléze na ni polopaticky vychrlit všechny vaše nedostatky. "Přiznat se" :D, že jste Jehovista, máte podezření na syfilis, trpíte milióny alergiemi, cukrovkou, zácpou, máte rakovinu slinivky, něco si vymyslete... :D Ano a stále si nemyslím, že toho o ženách vím hodně, používám metodiku pokusu a omylu, protože jen tak získám patřičné zkušenosti. Ano neměl bych se takto chovat, nemůžu si však pomoct a jsem složitý jako rubikova kostka. Až se některé slečně podaří vyřešit tuto kostku... Matka se mi jen směje a tvrdí, že mě získá slečna, která mě dokáže nejvíce pobláznit, i to je možné.

Myslím si, že holky nejvíc nesnáší fotbalové chuligány, opilce, smradlavá a líná prasata, blbá vemena, namyšlené pávy, naduté a arogantní osly. Stačí si zahrát na některého z nich a úspěch je zaručen i bez jakéhokoliv slovního konfliktu. Bohužel na arogantního osla si hrát nemusím, občas jím fakt jsem, vím o tom, jsem takový jaký jsem a nepovažuju tuhle vlastnost za špatnou, bohužel je pro "konzumní společnost" netolerovaná.

Teď z jiného soudku miluju chladné, větrné, deštivé počasí, rád se dívám na déšť s otevřeným oknem a nejlíp se mi přitom usíná. Tenhle pocit mi zůstal z Vietnamu, když si doteď pamatuju bubliny, které se při dešťi na dvorku mé babičky tvořily a vklidu jsem je několik hodin pozoroval. Těžko říct jestli jsem částečně nebo úplně povrchní, tak či tak pokud se mi charakter slečny nezamlouvá bye a může být hezká jak chce. Říká se dvakrát měř a jednou řež. U mě to neplatí, většinou se do všeho vrhnu po hlavě a taky to tak i vypadá. Nejspíš ve mě vidíte velkého snílka, vskutku neuplyne den ve kterém bych nesnil o zdánlivě nemožných věcech, činnostech. Ze skalního pesimisty se za těch pár let stal optimista. Nejraději ze všeho vykonávám těžké, namáhavé a složité činnosti, dávám si pro někoho absolutně nepředstavitelné a směšné cíle. Obecně jsem spíš nedůvěřivý, beru si ve všem odstup a věřím jen svým nejlepším kámošům/kámoškám. Prakticky se spoléhám jen na sebe a na rodinu. Jsem hrozný detailista, perfekcionista a mám rád pořádek. Když mě něco baví dotáhnu to do konce za každou cenu. Až na optimismus, sedí všechny výše zmíněné vlastnosti hodně na melancholika, avšak se spíše považuji za cholerického flegmatika. Doufám, že článek aspoň trochu pobavil a hlasujte dole v anketě děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | Web | 9. března 2014 v 19:53 | Reagovat

Dneska je to docela složité. Ani ženy ani muži užnejsou podle jednoho prototypu. Mezi oběma pohlavími se najdou parchanti i ti milí. A jelikož člověk je tvor věčně nespokojený, tak se mu pořád něco nelíbí. XD Dívka má milého chlapce, ale chtěla by dominantního. Pak má ho má a stýská se jí po tom, který byl milý a udělal všechno co jí na očích viděl. A kluci to samé. Chtěl milou holku, s tou se nudil, měl mrchu a zase byl nespokojený. XD Asi to vážně bude tak jak píšeš - pokus omyl, kdy člověk hledá a časem možná opravdu najde toho pravého/pravou. :) Proto se nikdy nestavím ani na jednu stranu, obě pohlaví mají své mouchy. XD
K té části o zbavení se dívky, o kterou nemáš zájem - potvrzuji, že to funguje i opačně, ale taky je třeba si dávat na některé věci bacha. :D
Konzumní společnost, téma samo o sobě. Odmala jsem vždycky přemýšlela proč v různých situacích lidé dělají to co dělají, přestože se jim to protiví, ale společnost to uznává za vhodné. Dodnes mi to smysl nedává a ignoruju to.
Takže klidně dál kašli na to, co si o tobě myslí okolí. Vždycky říkám, že můj život za mě nikdo jiný žít nebude, takže rozhodnutí si dělám sama za sebe a podle vlastního uvážení a ne co právě někdo diktuje (média atd.).

Opět dobrý článek, čím dál více mi přijde vtipné, jak jsi mi v některých vlastnostech podobný (jak jsem si tak přečetla některé tvé články) - vážně mi přijde jako bych to psala já. XDD

2 Taip Taip | Web | 9. března 2014 v 20:33 | Reagovat

Právěže hodná by mě unudila k smrti, chce to něco mezi. :D Drsná i hodná podle potřeby. .))) Zde je názorná ukázka zákona přitažlivosti. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama