Dostaneš facku šmejde, karma!

16. března 2014 v 12:25 | Tiep Nguyen Huu |  Návody & recenze
Zákon příčiny a následku, kterému se v sanskrtu (starý indický jazyk) říká karma. Nebo můžete využít Newtonova 3. fyzikálního zákona akce a reakce (hození kamene do rybníka udělá v místě dotyku vlny). Hezky česky, co si zaseješ, to sklidíš. Nebo ještě jinak, svět je spravedlivý. Vratí ti, co mu dáváš ty.Karma v překladu ze sanskrtu znamená "čin". Že karma existuje, to se ví již od starověku. Věřím, že svět je absolutně spravedlivý (lidé většinou nejsou, svět - vesmír je). Každý náš pohyb, myšlenka, pocit, čin se projeví v našem vnějším obalu - auře, která má vliv na dění kolem nás. Aspoň takhle to cítím já. Nevím jestli je to instinkt, šestý smysl či co, nedokážu stát blízko lidí s špatnou karmou - i nejspíš proto nemám rád společnost, většinu lidí.

Sergei Lazarev, největší odborník na karmu ji rozděluje na tři díly. Podvědomá karma neboli rodová karma znamená, že všichni naši předkové vložili do karmy rodu jistou zátěž. Také ji dobrými skutky a utrpením očistili. Toto působí na naše podvědomí a ovlivňuje náš život. Druhá část je vědomá, ve kterém se odráží náš současný život a kterou si utváříme my sami. Poslední díl karmy je nadvědomá čili víra v Boha. Nevěřím v boha, naštěstí věřím ve vesmír a sílu vlastní mysli. Všechny tyto tři části utváří naši celkovou karmu a ta se patřičně promítá do našeho života.

Zákony karmy (převzato z jiné stránky):

1. Jak zaseješ, tak sklidíš
Parafráze příčiny a následku. Cokoliv vypustíme do vesmíru (myšlenka, slovo, pocit, čin), se dříve či později vrátí. Když chceme štěstí, lásku, mír a přátelství, musíme v prvé řadě být šťastní, mírumilovní, milující a opravdově přátelští. Vaše štěstí je jen stavem mysli, za který jste zodpovědni vy sami.

2. Tvoření - tvoříme navenek i dovnitř
Každá situace vyžaduje naši účast, protože jsme vždy jedno s vesmírem. Vnitřním i vnějším. Cokoliv nás obklopuje, to je spojeno s naším vnitřním stavem. Uvědomte si, co vás obklopuje, protože to vás i utváří. Obklopte se záměrně tím, čím chcete být.

3. Příjimání místo vymezení
Co odmítáte, to bude pokračovat. Pokud něco vnímáte negativně, s odporem, pak jednáte s myslí, která si není vědomá jednoty s celým vesmírem. Sejete nejednotu, sklidíte nejednotu - vymezování, posuzování, odpor. Příjimejte vše s vědomím jednoty.

4. Růst
My sami se musíme měnit a růst, ne svět okolo nás. Ten ovlivňujeme až druhotně. Jediné, co opravdu můžeme ovlivnit jsme my sami - naše mysl, emoce. Když změníme sami sebe, změní se i naše okolí.

5. Zodpovědnost
Pokud je něco v mém životě špatně, je něco špatně i ve mně. Jsme zrcadlem našeho okolí a naše okolí je zrcadlo nás. To je univerzální pravda. My sami jsme zodpovědní za vše, co se nám v životě děje.

6. Propojení
Přestože něco vypadá zdánlivě nepropojené, vše ve Vesmíru je propojené a navzájem se ovlivňuje. Krok vyvoválá další krok a tak dále. Vše začíná i končí prvním a posledním, slovy jedním, krokem. Malá změna, krok, může vyvolat sekvenci akcí, která bude zakončena velkou změnou. Nepodceňujte žádné myšlenky, slova, činy, ať už vypadají jakkoliv malé a nevýznamné.

7. Soustředění
Naše mysl se může v jeden okamžit soustředit pouze na jeden objekt. Pokud se soustředíme na přítomnost, nemůžeme mít v mysli myšlenky jako vztek, hněv, chtivost.

8. Odevzdání
Pokud v něco věříte, dříve či později vás život vyzve, abyste svou víru ukázali v praxi.

9. Praxe
Myšlenky na minulost, staré vzory chování, staré sny blokují vše nové. Praktikujte meditaci - soustředění na "tady a tedˇ". Jen tak zakusíte všeobjímající jednotu a proud. Když jste v minulosti či budoucnosti, zakoušíte jen své vymezené já. Zaséváte nejednotu, kterou také sklidíte.

10. Změna
Minulost se opakuje, dokud se z ní nepoučíme. Poučení může znamenat i vědomé přijetí věcí "takových, jaké jsou". Bez odsuzování, hodnocení, odporu. Tím změníme svůj postoj a věci již nikdy nebudou vypadat jako dřív - změní se.

11. Trpělivost a odměna
Každá odměna začíná prací. Dlouhotrvající odměna vyžaduje trpělivou a vytrvalou práci. Čím více žijeme v jednotě s vesmírem (sami se sebou), tím větší štěstí následuje. Trpělivost je známkou vědomí jednoty. Netrpělivost je známkou nejednoty, nežití v přítomnosti.

12. Inspirace
Každá hodnota je výsledkem energie, která byla vložena. Příspěvek každého z nás je příspěvek do celku.


Karma existuje, jenže nefunguje tak, jak bychom chtěli. Kupříkladu zloděj ukradne jablka ze stromu. Měla by mu karma useknout ruce? Jistěže ne, dopřeje mu čas k nápravě a je jen na něj, co s tím provede. Postatné je zdali si uvědomí svou chybu? Za pár let si třeba koupí barák s jabloňí o kterou se stará. V létě mu také někdo ukradne jablka ze stromu. V tento okamžik cítíte, že karma viditelně zafungovala. Dotyčný stojí u své jabloně a je mu smutno, cítí bolest. A říká si, vlastně jsem také ukradl jablka ze stromu. Už vím jaký je to pocit, co jsem tím způsobil druhému člověku. Už to nikdy neudělám...už nikdy!Z tohohle příkladu si vemte jen jednu věc. Není vůbec podstatné co kdo ukradl, provedl. Pointa je, aby si byl člověk vědom svých chyb. Začal dělat správné věci a upustil od těch nesprávných. Všechny špatné činy jdou vědomě odčinit a vyhnout se tak jejich následkům. Karma není nemilosrdná jako Newtonův 3. fyzikální zákon, který většinou funguje okamžitě. Z každé karmické akce ihned nevyplyne reakce. Karma je vlídná, milující a učí nás být lepšími než jsme nyní. Učí nás svobodně se rozhodovat, jsme vládci svého života. Nesrovnávejte se s ostatními, buďte lepšími lidmi než jste byli včera.


Rozloučím se s Vámi s jednou historkou co mi pověděla vietnamská kamarádka z officu ve kterém pracuji. Na stanici metru Vltavská revizoři kontrolovali lístky. Kamarádka prošla už skoro nahoru a všimla si, že dole zastavili jednu vietnamskou slečnu, která lístek zřejmě neměla. Ona vytáhla z peněženky svůj rezervní lístek, píchla ho. Šla zpět dolů a strčila jej do kapsy té slečny. Poklepala na ramena a řekla vietnamsky, "podívej se do kapsy". Slečna úplně šťastná, revizoři ji dali pokoj. Chtěla se odměnit mé kamarádce 400 Kč, tj. půlka pokuty. Odmítla to přijmout, nabídla jí tedy nový lístek, ten také odmítla. Dotyčná se tedy chtěla alespoň s nově poznanou Vu Thi Lan vyfotit. I to odmítla, protože pro ní je to běžná věc, ať z toho nedělá vědu. Za týden se na témže místě potkali, tentokrát s "chycenou" slečnou šla i její matka, ta radostí povyskočila, když se mohla setkat a popovídat si se samaritánkou, která pomohla její dceři.

Jediný komentář, který mi na toto dala. "Všechno dobré co vykonáš se ti v nějaké formě vrátí, pomohla jsem jí, časem někdo pomůže mě až budu potřebovat."

A co vy lidičky? Mějte se zatím pěkně a u dalšího článku naviděnou. Hlasujte mi v anketě díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama