Afirmovaná přitažlivost

1. března 2014 v 8:28 | Tiep Nguyen Huu |  Návody & recenze
Dobré sobotní ráno všem čtenářkám a čtenářům


Není tomu dlouho co článek é rovná se émcé na druhou kvůli názvu zmátl nejednoho člověka. Článek měl být lehce o všem možném, základem však měla být afirmace myšlení a zákon přitažlivosti. Dneska objasním co chtěl básník v minulém článku říci.Co je afirmace?


Význam tohoto slova je ve smyslu přitakání, ujištění, tvrzení. Každým okamžikem dne se o něčem ujišťujeme a v duchu každý z nás používá slovní spojení, kterými sami sebe, svůj vzhled, náladu a své činy hodnotí. Ráno před zrcadlem si říkáte "Dneska vypadám hrozně, To zase bude den pod psa, Jsem unavený, Nemám vůbec energii, Tohle nezvládnu, Nedokáži to" atd. Tímto způsobem využíváte afirmaci proti sobě.
Je těžké mysleti pozitivně? Pozitivní myšlenky Vám pomáhají soustředit se na svou sílu a schopnost tvořit co Vás baví, co si přejete, co máte rádi. Samozřejmě chvíli trvá než ze semínka vyroste statný strom. Někde se však musí začít a pozitivní myšlení je určitě cesta k úspěchu! Afirmaci můžeme mít jakékoliv, záleží jen na nás, které si zvolíme a co preferujeme uvedu příklady.

Afirmace bohatství a blahobytu: "Jsem vděčný za své příjmy a hojnost, které se mi dostává, Peníze se ke mě hrnou ze všech stran, z různých zdrojů a v ohromném množství, Žiji v luxusu a nadbytku, Pravidelně odkládám 70% svých příjmů, Jsem miliardář, Jsem finanční magnát, Mám dům a slečnu svých snů, Daruji na výzkum a charitu, Jsem magnet na peníze!, Jsem magnet na holky!, Jsem magnet na štěstí!"
A funguje to? Dát si za cíl vyletět ke hvězdám a místo toho se strefit do Měsíce není vůbec špatné ba naopak přímo fantastické nemyslíte? :P

Afirmace zdraví: "Mám skvělou imunitu, Jsem dokonale zdravý, Miluji život a prožívám ho naplno každý jeho okamžik, Jsem zcela zdravý, silný, plný energie, Jsem charismatický, vyrovnaný, šťastný mladý muž, Jsem ve vynikající kondici a mám dokonalou postavu, Prožívám svůj život s opravdovou vášní, Každá buňka, každý sval, každý nerv mého těla se obnovuje, čistí a uzdravuje."
A funguje to? Od 18ti let nemám praktického lékaře, tudíž jsem za 7 let ještě neonemocněl a svoji čistou bilanci si hodlám i nadále udržet.

Sestavte si své vlastní afirmace, které Vám vyhovují. Nechť obsahují to po čem toužíte, jak chcete vypadat, kým se chcete stát, čeho chcete dosáhnout. Formulujte je vždy v přítomném čase. Říkejte si ale jen takové, kterým jste schopni uvěřit. Nedělejte, ale nic násilně, říkejte si je jen pokud u nich cítíte nadšení a radost. Spojte je s vizualizací a uvěřte jim tak jako by již byly skutečné.

Zákon přitažlivosti aneb "vrána k vráně sedá" nebo ne?Abychom porozuměli, v čem nepochopení tohoto zákona spočívá, je třeba si nejprve Zákon přitažlivosti definovat. Řekněme, že, "stejné energie se přitahují".

Existuje řada nedorozumění týkajících se Zákona přitažlivosti, která lidem bere odvahu ho ve svůj prospěch využít.
Magnety nepřitahují totéž, přitahují protipól. Tudíž je teorie Zákona přitažlivost mylná. Jeden konec magnetu přitahuje protilehlou stranu jiného magnetu, aby nakonec magnetická energie protékala jedním způsobem. Magnety přitahují magnety, nikoliv dřevo :D (ano vrána k vráně sedá).

Zákon přitažlivosti není "zákon", protože mu chybí důkaz. Nicméně vědci v CERNu již dokázali, že svou myslí dokážeme pohnout vesmírem. Takže co se mě týče, věřím tomu. Jak tedy Zákon přitažlivosti využívat správně? Přitahuje myšlenku nebo pocit?

Mnoho knih na toto téma vám řekne, že vaše myšlenky přitahují to, o čem přemýšlíte, že se myšlenky stávají "věcmi". Částečně tomu dávám za pravdu, nicméně si musíme uvědomit, že existují 2 druhy myšlenek:
1. logické myšlení - logika - objektivní myšlení
2. ego - naše ego, naše subjetivní myšlení

Příkladem logického myšlení je matematika. Jak ze dvou odvěsen v trojúhelníku vypočítám přeponu? Pythagorova věta zní c2=a2+b2, ale nám to nic neřekne. Až důkaz, že obsahy čtverců nad odvěsnami se rovná obsahu čtverce nad přeponou trochu objasní Pythagorovu větu.

Na druhé straně, trávíme spoustu času a energie přemýšlením na úrovni ega. Jak se bude vyvíjet hospodářství? Udržím si práci? Nesníží mi plat? Budu letos moci jet na dovolenou? A když to nepůjde, co si o mně pomyslí mí přátelé? Myšlenky ega spotřebovávají tuny pocitové energie. Samozřejmě, že také přemýšlím o svých pracích, holkách, rodině, budoucnosti, zálibách, přátelích, ekonomické situaci a dalších. Ano protiřečím si, vím o tom. Je jen na vás kdy a co využijete, aby to pro Vás bylo výhodné. Jde o činy ne o bezhlavé, doslovné plnění svých slov, každá situace je jiná a je třeba se přizpůsobovat.

EGO zkuste dát stranou, neberte ohled na to co si o vás ostatní lidé (konzumní společnost) myslí, tím myslím jejich názory a kecy na Vás - účty vám neplatí, zaměřte se na sebe a co si o Vás myslí vaše rodina, blízcí přátelé - ti opravdoví. Buďte štědří, myslete i na ostatní, tím mám na mysli, dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno.Kombinujte zákon přitažlivosti s pocity, afirmací mysli
Žiji tedy po většinu času v příjemných pocitech, v dobré náladě a někdy své vtipy bohužel přeháním :D. Pěstujte onen dobrý pocit, jenž pochází z toho, že jste sami sebou a pak trochu myslete, abyste energii dále nasměrovali. Udělejte A, abyste dosáhli B (zákon akce a reakce). Použijte jakoukoliv motivaci, abyste se přiměli k činnosti, včetně pozitivního myšlení nebo "psychologického terroru, motivace".

Druh činnosti, kterou si chceme spojovat s použitím Zákona přitažlivosti je ta první. Neznamená to však sednout si na zadek, nic nedělat a čekat že "the Secret" za Vámi přijde. Znamená to zvednout zmiňovaný zadek ze židle a dělat věci, které máte rádi, které vás baví a zajímají. Podívejte se na malé děti, které jsou pořád v pohybu a podnikají dobrodružné výpravy třebas k lednici. Závidím jim jejich bezstarostnost a zvědavost: jak skáčou na posteli, běhají kolem křesla, pobíhají venku a když najdou něco zajímavého, prozkoumají to, pořád se na něco vyptávají a ničeho nebojí, teda až na bubáky :D těmi jsem své sourozence strašil docela dlouho. (Ano jsem pure evil a baví mě to! :P) Činnosti, na níž u Zákona přitažlivosti záleží, může znamenat dělat věci, jež děláte nanejvýš rádi už odjakživa. Nebo naopak může jít o jednorázovou akci podle okamžité inspirace. A také to občas znamená nepodniknout vůbec nic a nechat věci plynout.

Reakce bez akce?
Ano i to je možné, znám učitelku v důchodu, která cestuje po světě na ta nejtajnější místa. Ne, že má tolik peněz. Spřátelila se s bohatou vdovou, která velmi ráda cestuje, nicméně nerada cestuje sama. Požádala onu učitelku, aby ji doprovázela, a že jí uhradí všechny náklady. Šťastné jsou obě. A co pro to má učitelka udělala? Těžko říct. Snad jen to, že jako každá učitelka je schopná dobře komunikovat, má také spoustu času a chuť cestovat.


Jak využít Zákon přitažlivosti a afirmaci myšlení ve svůj prospěch?
1. Pěstujte si dobrý pocit - afirmujte si své myšlení, který pochází z toho, že jste sami sebou. To je první a nejdůležitější krok.
2. Trochu přemýšlejte, abyste nasměrovali správný tok myšlenek.
3. Žijte si svůj život a dělejte to, co máte rádi, co Vás baví a k čemu jste inspirováni, motivováni.
4. Všechno časem přijde, stačí tomu věřit a dělat co Vás baví.
Hlasujte prosím v anketě díky a u dalšího článku na viděnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama