Leden 2014

Koňský Nový rok přeju!

31. ledna 2014 v 5:16 | Tiep Nguyen Huu |  Vietnamská kultura
Vítám všechny čtenáře u článku týkajícího se vietnamského lunárního Nového roku a Vánoc v jednom neboli "Tet Nguyen Dan".


Letošní rok se nese ve znamení koně. Už podle názvu lunární zajisté lehce odvodíte, že je Nový rok pohyblivý. Slaví se mezi 21.1. a 20.2., tradičně v rodinném kruhu, jsou to svátky klidu a pohody a předchází jej nákupní stress a nervozita spojená s přípravou a předvedení kulinářského umu.


É rovná se émcé na druhou

29. ledna 2014 v 6:32 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky
Dobré ráno všem čtenářům, čtenářkám.


Nejslavnější rovnice všech dob E = mc² popsaná Albertem Einsteinem ve speciální teorii relativity. Rovnice popisuje vztah mezi energií a hmotností: Energie = hmotnost . (rychlost světla ve vakuu)². Jestli Vás zajímá tohle, doporučuji Vám přečíst si Vesmír v kostce nebo Stručnou historii času od Stephena Hawkinga (týpka na vozíčku - teoretického fyzika z University of Cambridge, IQ 160). O tom tento článek nebude, čtěte dál a dozvíte se víc.


Vietnamské pride&prejudice

18. ledna 2014 v 23:21 | Tiep Nguyen Huu |  Vietnamská kultura
Dobrý večer všem čtenářkám a čtenářům blogu, zabývajícího se různými tématy, spíše úvahami a mým postojem k věci.

"Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností." Bertrand Russell. Pokud také patříte k těm, kteří mají předsudky tzn. k lidem, kteří bez rozmýšlení a porozumění (mě nevyjímaje) hodnotí ostatní, doporučuji dočíst tento článek.


Don't be singles BE MINGLES!

11. ledna 2014 v 22:45 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky
Zdravím všechny čtenáře i čtenářky,


po delší pauze se opět vracím do neprobádaných končin amazonského pralesa k prapodivnému živočišnému druhu zvaný žena! Už po staletí se traduje, že za každým úspěšným mužem stojí žena. Souhlasím s tím, ještě bych dodal, že bez žen by lidské pokolení vymřelo, stejnětak i po určité době bez mužů, až by ve spermobankách došly zásoby. :D Pokud vás to zaujalo, čtěte dál.