Hledání perpetuum mobile nebo kamene mudrců

24. prosince 2013 v 11:08 | Tiep Nguyen Huu |  Návody & recenze
Zdravím všechny staré i nové čtenáře u štědrovečerního článku,


doufám, že jste všichni štědrovečerně naladěni. Po roční pauze se opět vracím na scénu jako bloger. Článek bude zaměřený pouze a výhradně na moje zkušenosti, které jsem během toho jednoho roku, respektive 4-5ti měsíců nabyl ve svém profesním životě. Nebudu Vás o ničem přesvědčovat, nebudu brát v potaz Vaše námitky typu, kecá, vymýšlí si blbosti, ani však zde nebudu vypisovat zevrubné detaily.


Po přečtení různých CashFlow, hlavně knížek od Kiyosakiho jsem začal přemýšlet trochu jinak než normální lidé, dělal jsem věci, ze kterých jsem měl zpočátku strach, vytyčil jsem si cíle, které byly směšné, neuvěřitelné až nepřestavitelné. Zjistil jsem prve, že existuje tzv. "pasivní příjem". A toho můžu docílit různými způsoby. Zde jsou některé způsoby o kterých jsem přemýšlel.

1) Byznys, který nevyžaduje mou přítomnost, vlastním jej, ale je řízen a veden jinými lidmi.
2) Akcie, obligace a dluhopisy
3) Investiční fondy
4) Nemovitosti a jejich pronájem
5) Skvělý nápad ala Facebook, patent či jiný intelektuální majetek - texty, hudba etc.
6) Fotky a prodávání fotek na internetu
7) Cokoliv jiného co vytváří příjem nebo stoupá na ceně

V nynější době pracuji hlavně jako realitní a burzovní makléř z těchto prací ještě nemám pasivní příjem, avšak do budoucna s tím počítám. Budu také otvírat s jednou fotografkou fotoateliér, v něm se do budoucna počítá s pasivním příjmem. Také opravuju počítače, dělám papíry Vietnamcům a občas doplňuju zboží v jenom supermarketu na Sapě. Moje výhoda je v tom, že jsem Vietnamec a umím češtinu, díky nesčetným kontaktům přijímám všechny zakázky na všechno, od stavebnictví po zubní péči etc. :D V neposlední řadě budu kupovat jeden obchod v Unhošťi na smíšené zboží, takže k těmto již zmíněným pracím přibude, management a logistika obchodu, následně pak přibude pasivní příjem z pronájmu obchodu. Mám i nápad na jeden patent, jenže nový patent co jsem četl bude stát cca 13k eur. V nynější době ještě sbírám prostředky na investování, reinvestuji už do jiných neodkladných záležitostí.

Ptáte se asi, jaký mám měsíční příjem. Příjem mám takový jaký si udělám, záleží jak pracuju, jak jdou obchody a na dalších faktorech. Správná otázka by spíše byla jaký mám roční příjem, který Vám zajisté nemohu říct, protože teprve startuji a všechno toto co dělám je v podstatě za poslední 3-4 měsíce a předtím jsem byl gamer. :D Chvíli jsem i uvažoval o dráze ProGamera, bál jsem se však, že jako si gamer neseženu pořádnou slečnu, tudíž jsem od ProGamingu upustil. Ani teď, po roce a půl hledání jsem stále FA, nicméně už se blížím k finishi a vidím minimálně záchytný bod. Teď k mému příjmu, jako realitní makléř jsou velice vysoké provize, jako burzovní makléř zatím nic moc, ale dělal bych tu práci i zadarmo, protože se cvičím ve Vietnamštině, uvidíme jak to pujde s ateliérem a práce baliče zboží v supermarketu doporučuju pro všechny, kteří chtějí zbohatnout, dělal bych tu práci, ačkoliv je namáhavá, i zadarmo.

Inspirovaly mě nesčetná kvanta úspěšných lidí, včetně mé matky a otce, kteří si vybudovali majetek v podstatě s holými dlaněmi. První BUM PRÁSK bylo od Warrena Buffeta, předtím než vydělával milióny, pracoval v supermarketu 3 roky, celé tři roky zdarma. Arnoldovi Schwarzeneggerovi se smáli, že chtěl být kulturistou a co? Dotáhl to na guvernéra Floridy. Plukovník Sanders z Kentucky zbohatl ve svých 74 letech, to dokazuje odhodlání a sílu se nevzdát. Naproti tomu majitel známé fast foodové sítě McDonald vždycky pokládá studentům otázku, "Milí studenti, víte jaký je můj byznys?", většina zajisté odpoví "Jídlo, hamburger.", "REALITY". McDonald corp. vydělává prodáváním frančízy a pronájímáním pozemků pod fastfoodovými restauracemi. Steve Jobs pracoval jen s chytřejšími lidmi než byl on, "idioty" vyhazoval. :D atd. atd. Hezky se to všechno povídá a vypráví, avšak základem každého úspěchu je tvrdá práce, píle, trochu nápadu, nadhledu, šetřivost, kontakty a znovu dřina! Mozek potřebuje k správné činnosti, uvolnění endorfinů aspoň 6 hodin/denně. Pracuji samozřejmě i o víkendech, občas si udělám nějaké volnější dny, či rovnou den volna. Chci sice pracovat do věku 30ti let, ne za cenu chatrného zdraví, samozřejmě se snažím sportovat a jíst zdravě, což není tak těžké, protože vietnamská kuchyně je velice zdravá.

Všem přeji veselé Vánoce, hodně stěští a hlavně zdraví a šťastný Nový rok. Doufám, že se Vám článek alespoň trochu líbil, budu se snažit psát další články pravidelně, aspoň jeden za měsíc. Moje krédo od W. Disneyho zní "If you can dream it, you can do it." :) Hlasujte v anketě díky.


2 měsíce, respektive 1 .)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama