Svět válečného UMu by ProGenius

8. září 2012 v 14:43 | Phuong Nguyen Huu |  Games & novinkyWorld of warcraft

Jistě každý z vás už musel někdy slyšet o hře World of Warcraft, která se dočkala mezinárodního úspěchu od svého uvedení na trh v roce 2004 firmou Blizzard Entertainment. World of Warcraft je 3D fantasy MMORPG založené na populární série Blizzardu Warcraft. Hráči si vybírají ze dvou nepřátelských frakcí, Aliance nebo Horda, každá frakce má přístup k šesti unikátním rasám a panderenům. Rasy Aliance si jsou celkem podobné a mají stejný ideologický základ - víru v dobro a světlo, odmítající temnotu. Frakce Hordy je složena z ras, které hledají své místo ve světě a ctí tradice. Rozhodně se tyto dvě frakce nedají rozdělit na dobro a zlo, obě strany mají v sobě od každého trochu.

World of Warcraft vás přímo očaruje svým jednoduchým, přímočarým, ale zároveň sofistikovaným systémem hry a ovládáním, proto se v této hře neztratí ani totální nováčci. Kvůli tomu je WoW skutečně masivní online hrou, která je určená pro každého a ne jen pro pár hardcore hráčům, jak to kdysi bývalo.

Svět je rozdělen na pár hlavních kontinentů: Eastern kingdoms, Kalimdor a Northrend. Většině z vás to asi přijde jako skromná nadílka, ale samozřejmě je skutečnost jiná. Prozkoumání celého světa vám může trvat měsíce a jsou take místa, která před dosažením vyšší úrovně nenavštívíte. Hvozdy nočních elfů, zasněžené tundry trpaslíků v údolí Dun Moroth či obrovské podzemní město nemrtvých jsou jen maličkostmi, oproti tomu, co ve hře můžete vidět. S naprostou jistotou lze říct, že v každém malém kotuku mapy, naleznete něco nového. I když byste mohli prosvištět mezi kontinenty jako vítr, touha po plnění úkolů a vylepšení vaší postavy vám to nedovolí. Mezikontinentální cestování zajišťují lode, vzducholodě nebo i portály. Někde se lze i přepravovat ''metrem'' a bohatí dobrodruzi na vyšších úrovních si můžou pořídit kreatury všeho druhu, od koní po obrněné azurové draky. Ve světě WoW se vám naskytne spousta možností, lze rybařit, vařit, šít oblečení, ale take mate možnost bezhlavě zabíjet obrovské obludy. Co jsem zde napsal, je jen zlomek celku, proto Vám tuto hru doporučuji vyzkoušet, neudělali, jste-li až do teď.


GangnamTaip : vyserte se na WOWko, znám týpka, kterému táhne na 40, většinu volného času tráví u WOW?! CHOOSE! ACT! BE DA OPA GANGMAN!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek Nedvěd Marek Nedvěd | 8. září 2012 v 18:30 | Reagovat

Píšeš výborně. Možná bys takové téma jako wowko měl rozepsat víc podrobněji třeba i na víc epizod.

2 ProGenius ProGenius | 8. září 2012 v 20:02 | Reagovat

[1]: Děkuji za kladné hodnocení, docela jsem očekával negativní kritiku, jelikož mi je teprve 15 a články moc nepíšu. V budoucnu možná napíšu dle možností více epizod, ale nemyslím si, že bych to celé dokázal nějak pojmout, tak aby to čtenáře zaujalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama