Svět hvězdného SKYLLu :D

15. září 2012 v 14:09 | ProGenius |  Games & novinkyStarcraft II: Wings of Liberty

Už je to několik let od doby co vyšla hra Starcraft II: Wings of Liberty (It was released on July 27, 2010.), ihned poté zastínil všechny ostatní RTS hry. Starcraft II je dechberoucím dobrodružstvím na grafické úrovni, kterou vám může poskytnout jen firma Blizzard, proto i kdybyste RTS hry ještě nikdy nehráli, styl hry a naprosto strhující příběh si vás snadno podvolí.

Ve hře se, podobně jak to bylo v předešlé verzi, střetávají tři dominantní rasy: Protoss, Zerg a Terran, které bojují o moc a přežití. Hratelnost je prakticky identická jako předešlé verzi, snažíte se postavit základnu, odrazit nepřátelské útoky, vybudovat svojí armádu a srovnat nepřítele se zemí. Příběh hry navazuje na Starcraft I, kde obsadíte roli Jima Raynora, který velí skupině rebelů, bojující s nespravedlivým vládcem jménem Arcturus Mengsk, který ovládá rozsáhlé armády Terran Dominion. Bohužel tohle není jediný problém, protože se vrátili zergové a v čele s nakaženou Sarah Kerrigan přezdívané The Queen Of Blades pustoší po celé galaxii a zamořují lidské kolonie.

Navzdory lehkému ovládání, díky kterému je opravdu lehké se hru naučit, je potřeba hodně usilí se zlepšit, jelikož většinou jde o to, jak rychle dokážete ovládat svoji základnu a jednotky, sice se to nezdá nějak převratné, pro srovnání má průměrný začátečník přibližně 30 APM(Akcí za minutu), kdežto profesionální hráči někde kolem 200-300 APM, což je ve výsledku ohromný rozdíl. V nižších žebříčcích bývají hry poměrně vyrovnané, neklade se jakýkoli důraz a zdá se zbytečné, jenže jakmile se dostanete např. do Master/Grandmaster ligy, pak už je pozice, počet, rozložení, kombinace jednotek a hlavně jak dokážete zvládat rychlost hry opravdu vším co máte. Pro online hraní potřebujete koupit origoš hru (900 Kč).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama