Markův Infantilní Koutek: Star Wars: The Clone Wars

2. srpna 2012 v 23:06 | Marek Nedvěd |  Filmy & seriály


Určitě znáte hvězdné války a určitě znáte i pověst George Lucase, že se snaží vyždímat každý dolar ze svých filmů doprovodným "merchandisingem" (co to znamená si buď vygooglete nebo se zeptejte Tajpa, to je prakticky ekonom).
Star Wars: the Clone Wars (dále jen CW) je původně jedním z takovýchto ostatních produktů pro star wars nerdy a děti kolem 13 let. Tvůrci se ale snažili a ze seriálu pro děti udělali docela rozumnou dobrodružnou podívanou, srovnatelnou s Hvězdnou bránou nebo podobnými seriály pro odrostlejší zoufalce.
Děj seriálu se odehrává mezi filmovými epizodami II a III, v období "Klonových válek" - proto ten název. Hlavními postavami jsou Obi-wan a Anakin Skywalker. Aby se třináctiletí nemuseli koukat jen na dva starý týpky jak šrotujou roboty, přibyla do party Anakinova pubertální padawanka Ahsoka Tano. Tato trojice pak lítá ve vesmírných lodích z planety na planetu, válčí s droidy a sithy, vede vojska klonů a plní různé a různě důležité úkoly, aby porazili separatisty, a nakopali generála Grievouse a hraběte Dooku.

Kdyby tohle bylo všechno, tak jsou CW dost zoufalé. Tvůrci využili hory šuplíkových materiálů z tzv. Expanded Univerza, což, jak nerdové vědí, jsou různé komiksy, knížky, povídky, videohry a všechen ten komerční hnůj, co kdy Lucas vykydal. Tím získali celý orloj velice zajímavých a hlavně důkladně propracovaných postav, které se nebáli použít. Celé díly jsou třeba jen o jediném no-name jediovi, sithovi, nebo lovci odměn, aniž by tam jen na chvíli zasmrádnul některý z hlavních hrdinů.Co ale vyzdvihuje CW nad podobné seriály, jsou kloni. Zatímco ve Startreku nebo Stargate se redshirt nechá na začátku trapně zastřelit aniž byste vůbec zjistili jak se jmenoval a kolik měl dětí, v CW je s kanónfutrem zacházeno velice elegantním způsobem.

Přestože kloni sdílejí stejná brnění i tváře, jejich povaha se často liší a dříve či později si některé oblíbíte. Tvůrci si však mohli dovolit představit, důkladně popsat a oblíbit určitého vojáka, a na konci dílu nebo nedej bože v pokračování ho nemilosrdně nechat zemřít.

CW jsou stále oblíbené, už mají 4 série, 5. prý bude natočena (nakreslena?) na konci roku 2012. Vznikl i CW film s podle mě docela pochybnou zápletkou. V čechách je CW relativně známý díky Star Wars fandům a stránkám jako jsou http://clone-wars.cz/ nebo http://www.cswu.cz/

Star Wars: The Clone Wars si lze snadno splést se Star Wars: Clone Wars, krátkým kresleným seriálem a údajným "duchovním předchůdcem". Bohužel jsem z něj nic neviděl, tak to nedokážu posoudit.
To bude dneska všechno a ať Vás z hospody provází Síla!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

O jakém seriálu chcete vědět příště?

Sealab 2021 11.1% (5)
Adventure Time 8.9% (4)
Regular Show 11.1% (5)
Spiderman 22.2% (10)
Batman 13.3% (6)
Star Wars Clone Wars 11.1% (5)
Něco úplně jiného - dopiš v komentářích 13.3% (6)
Radši nic! 8.9% (4)

Komentáře

1 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 21. srpna 2012 v 20:41 | Reagovat

Mě by zajímal tvůj názor na kresleného Avatara (vládce větru), kdyžtak někdy příště. xD Jestli budeš mít čas. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama