Markův Infantilní Koutek: Sealab 2021

26. srpna 2012 v 22:03 | Marek |  Filmy & seriály
Taky jste se někdy koukali na Startrek a říkali jste si, co asi posádka dělá, když dlouho letí vesmírem a vůbec, ale vůbec nic se neděje? Říkali jste si jak asi vypadá na Voyageru kanada, jaké se dělají fórky s teleportem, jaké rasistické vtipy si vykládají v baru o Spokovi? Tak o něčem podobném je Sealab 2021.


Sealab 2020 byl mírně retardovaný ekologický seriál od Hanna-Barbery ze 70' let o podmořské vědecké základně. Tvůrci Sealab 2021 si řekli, že po roce rutinního vědeckého výzkumu, odloučení od civilizace a ponorkové nemoci je celá posádka nedisciplinovaná, unavená a poměrné vyšinutá.
Hned první díl tohle dobře ilustruje - v plášti stanice je díra, všude sirény vyzvání rudý poplach, vybuchují moduly, ale kapitán s celou posádkou jsou ve velíně, koukají na televizní zprávy a baví se o tom jaké by si nechali udělat robotické tělo. Na konci celá stanice vybouchne. Podobný motiv, že si všichni radši pokecají o kravinách, místo aby řešili bezprostřední ohrožení se často opakuje a vždycky pobaví.

Sealab 2021 má docela zajímavou historii. Tvůrci původně pracovali u Hanna-Barbery a když je vyhodili, podařilo se jim ukrást hromady starých materiálů včetně právě Sealabu 2020. V devadesátých letech nastříhali a namluvili ukázkový díl pro Cartoon Network, ale přišel jim příliš stupidní, aby ho zveřejnili. V roce 2000 ale sehnali profesionální dabéry, doladili scénář a vytvořili surrealistickou černou komedii plnou násilí, šovinismu a čirého šílenství.
Sealab 2021 byl na poměry adult swimu úspěšný seriál, byly natočeny čtyři série během let 2000 - 2005. Zhruba od druhé série měli tvůrci už dost prostředků na vlastní animaci a pravděpodobně tvrdší drogy, protože série přecházela z morbidního slovního humoru na bláznivé střídání šílených situací a psychedelických obrázků. V půlce třetí série zemřel dabér nejulítlejší postavy, kapitána Murphyho, a s ním více méně i většina zábavného slovního humoru. I potom se vyskytlo pár zajímavých dílů, ale seriál už nikdy nebyl jako ze začátku.
Každopádně alespoň první série dokazuje co vše se dá udělat s omezeným rozpočtem, dobrým nápadem a humorně zvrácenou myslí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

O jakém seriálu chcete vědět příště?

Sealab 2021 11.1% (5)
Adventure Time 8.9% (4)
Regular Show 11.1% (5)
Spiderman 22.2% (10)
Batman 13.3% (6)
Star Wars Clone Wars 11.1% (5)
Něco úplně jiného - dopiš v komentářích 13.3% (6)
Radši nic! 8.9% (4)

Komentáře

1 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 26. srpna 2012 v 23:04 | Reagovat

Je radost číst tvé články Máro, zajímavé užité výrazové prostředky, skvělá stylistika! :)

2 Ku-li-na Ku-li-na | Web | 27. srpna 2012 v 13:50 | Reagovat

Super, super.

3 Taip Taip | 27. srpna 2012 v 17:38 | Reagovat

Kdyžtak časem zahrň i kresleného Avatara. :)))) Myslimže dost lidí bude znát. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama