Co ví promotér tiskáren o tiskárnách! :D

29. srpna 2012 v 15:16 | Tiep Nguyen Huu |  Návody & recenze
Pokud se rozhodujete, váháte, kterou tiskárnu, kterou značku vhodně zvolit, je tento článek určený pro Vás!!!


Začnu klasicky HP, nejrozšířenější, nejoblíbenější, nejvíce důvěryhodnou značkou na českém trhu, měl jsem kdysi multifunkci za 20k kč, po 4 letech se ucpala tisková hlava a koupě nové hlavy by vyšla ještě dráž než nová tiskárna. Problémy HP jsou obecně v tiskových hlavách (proto jsou nové tiskové hlavy běžně prodejné), drahém inkoustu (velká spotřeba, velká kapka inkoustu) i firmware mě nijak nenadchl, samé errory, ale software má celkem slušný! Umí i nějakou vymoženost, E-print, což je program k vzdálenému tisku, nicméně pořádně nefunguje a je k ničemu! Platí se zde za věhlasnou, předraženou značku!!!!

Hlavním konkurentem, jedním z největších, výlučných výrobců tiskáren a projektorů, EPSON z Japonska! Promuju jen tuto značku, má své přednosti i veliké mínusy. Velikým plusem je voděodolný pigment v inkoustu, který dělá z inkoustu nerozmazatelný, nesmazatelný dokument (záleží pak na druhu papíru, který zvolíte), existují dva druhy Durabrite (voděodolný) a Claria (pro fototisk). Dalším velikým plusem a zároveň mínusem je spotřeba, využívá zlomek elektrické energie oproti ostatním, ale za to tiskne o poznání pomaleji, spotřebuje o půlku menší kapku inkoustu než další konkurent CANON, jenže tiskne o poznání mnohem horší barevné dokumenty. Oceňuju funkci OCR skenování, která v praxi znamená, že můžete oskenovaný dokument přímo v kompu upravovat bez nutnosti jakéhokoliv převádění do jiných formátu. Všechny tiskové hlavy v nižších řadách jsou stejné, liší se pouze výbavou a velikostí náplňí inkoustu! Takže čím levnější tiskárnu Epson koupíte, tím dražší máte provoz, rozdíl 2-3 tisíce korun znamená asi 300% nárůst nákladů na tisk! Začal jsem jako každý s jehličkovou tiskárnou od Epsna, takže tu značku dobře znám, dříve byly velice poruchové, po 2-3 letech se tiskárna rozbila! V dnešní době jsou o poznání lepší, ale stále nemají mojí důvěru, není od věci připlatit si za delší záruční list, pokud se rozhodnete pro tuto značku!

Značka, která velice příjemně překvapila, CANON! Když uslyšíte tuto značku, vybaví se Vám foťáky všeho druhu, tiskárny jsou také tak kvalitní! V nynější době mám PIXMU MG6150, koupenou když byla v akci! Akce jsou také dalším kritériem výběru tiskáren, v Makru na Stodůlkách, kde jsem také chvíli dělal promotéra, jsou spíše akce, doprodeje CANONu! V dnešní době se teprve dostává do povědomí českých spotřebitelů, ještě nemá takový ohlas jako již zavedený HP. Největší přednosti vidím ve velice dobré kvalitě tisku, designu, ceně, zde se nepřeplácí za značku! Mínusy jsou samozřejmě vyšší spotřeba, to mi až tak nevadí, stále je zde nižší spotřeba oproti HP, nejhorší vlastnost, kterou vidím je nejhorší firmware, modré errory na displayi, které prostě nejdou přeskočit, tiskárna se musí vypnout a znovu zapnout, občas blbnou i náplně, dá se to přežít. Software je docela kvalitní, avšak žádné vychytávky neumí. Svoji tiskárnu mám již přes rok, uvidíme, jestli jsem jí důvěřoval oprávněně či ne!


Závěr!

Tento strohý, stručný popis tiskáren se aplikuje pouze na inkoustové tiskárny, multifunkce spíš do domácnosti. Pro business, podnikový tisk jsou dobré značky Epson, Xerox, HP o tom možná někdy jindy. Co byste si však měli z tohoto článku odnést! Epson pokud preferujete levný provoz a Canon pokud Vám jde o kvalitu tisku! I nadále hlasujte v anketě. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama