SOLO TOP OP RIVEN

19. července 2012 v 0:42 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
Zdravím Vás milí čtenáři/čtenářky,


dneska se podíváme na Riven, The Exile. V první řadě se zase mrkněte na moje masteries a runy:


Začátek se vždy velice různí, ale na 99% vždycky začínám s Q skillem, proti Top mágovi beru botu + 3 HP pot, proti těžké lince beru cloth armor + 5 HP pot, proti lehké lince (singed,ww) beru doran's blade, když se spawnuju nahoře, kupuji cloth + 5 HP, kvůli double golemům. Většinou na začátku ignoruju team, ale když je potřeba, jdu s nimi gangnout nepřátelský les. Jinak zde je nastíněno jak začínám na obou spawnech.S tím, že zde začínáte v bushi a čekáte na 1:33-1:35 než vyrazíte zabít nepřátelské wraithy.Zde spotřebujete 2 lahvičky, pokud máte cloth armor, doran's blade nedoporučuju.


Takže víte jak začínám, bězíte pak na svou top linku, čekáte na lvl 2, budete ho mít o poznání rychlejší než váš soupeř a toho MUSÍTE VYUŽÍT!!! Teď záleží, jestli jste proti mágovi berte určitě E na druhém lvlu, trochu vás to ochrání proti jejich kouzlům a snáze se k nim dohopsáte a pak začnete spamovat Q. Pokud jste proti melee, berte většinou W, oni nebudou čekat, že budete mít lvl 2 rychleji, sledujte průběžně dole na exp baru, kdy vám zhruba naskočí lvl 2, hned vemte stun W a vyražte na něj s Q, po té i zastunujte a dejte maximální dmg, tímto nepříteli určitě uberete minimálně půlku života a váš snowball tímto začíná.

Skill order proti mágům, když máte jasně navrch: Q E W E Q R Q, dále pořád maxujete Q, účko, pak E a v poslední řadě W, ochrana především. S tím, že ještě v masteries hodíte 3 body do magic ressist a 1 do armor.

Skill order proti mágům, pokud cítíte, že jste vyrovnaní nebo ho nedáváte: Q E W E E R Q, namaxujete první E, ale je potřeba, abyste dali i nějaký dmg s Q, proto na lvlu 7 druhý skill do Q.

Skill order proti lehkým melee linkám: Q W E Q Q R Q W .... (př. WW, Singed)

Skill order proti těžkým melee linkám: Q E W Q E R, dále pak maxujete podle potřeby co cítíte, buď útok Q nebo obranu E. (př. GP, Olaf, Jax)

Nejdůležitější za Riven je map awareness, odhadnout situaci, kde je protější jungler, váš jungler a podle toho hrát defenzivně či ofenzivně. Neustále kupujte wardy, protože tento styl hraní je většinou jen a jen ofenzivní, vyčistěte s využitím Q, W na vyšších levelech linky a portujte si zpět pro itemy, většinou mám botu, 2 dorany a podle toho jak zvládám linku, stavím další itemy, když úplně dominuju top, postavím si brutalizer, když jsem proti mágovi stavím první hexdrinker, nechám tohle na Vás, každý si musíte vyzkoušet aspoň 15-20 her s různými itemy. Pak určitě stavět Bloodthirstera, Frozen mallet, Last Whispera!!! - na něj si dejte bacha, bez něj riven v latu nedává dmg a v neposlední řadě Guardian's Angela. S tím, že pokaždé když vyčistíte svoji linku, odběhněte si k nepřátelským double golemům, červenému buffu, seberte si je, nebo ke svým wolfům, klidně pak i na mid na wraithy či na gank, určitě dáte nějaké kily a hlavně pomůžete midařovi, občas se snažte i pomoct teamu s drakem, pushněte top linku, napište teamu pojďte na draka, portněte se zpět a utíkejte k drakovi a přitom aktivně využívejte Q i E na zrychlení pohybu po mapě. Ano, pohyb po mapě si usnadňujte Q a E neustále, tedy ne před blížícím se team fightem, fightem. :)))

Jak nabíhat a odbíhat z fightů, na koho se zaměřit:

Riven je jen tanky damage dealer, tudíž nemůže do fightů nabíhat jako první, počkejte si až fight začne, držte se stranou, ne vzadu, ale stranou, klidně úplně divně, mimo pozici teamu. V teamfightech se zaměřujte na protější hlavní dmg dealery, většinou AP carry či Ranged AD carry. Díky veliké mobilitě, začnete klasicky účkem R, pak E k nim a buď flash nebo Q k zmiňovaným hrdinů, nahodíte stun W, ignite, aktivku účka, snažte s po každém Q slashi dát ránu a většinou nepřítel umře na toto kombo s rozumnými itemy. Pak se dále zaměřujete na supporta a junglera a v poslední řadě tanka. Také není dobré honit AP nebo AD carryho moc daleko od teamu, zkuste spíš zabít snadnější cíle, zůstat u teamu, chránit svého AD, AP carryho.

Ještě návod jak hrát proti Jaxovi, nejhorší co Vás může na solo topu potkat:

Maxujte W a E místo Q, Q jen na lvl 1, postavte určitě 2x doran, ninja tabi, hexdrinker. Hrajte stylem rána a uteč, naběhněte na něj s Q, pokud hodí štít, hoďte W a začněte s E a Q utíkat pryč, až mu štít vyprší, začněte ho znovu masírovat. Proti Jaxovi, Olafovi, Singedovi berte Ghost + Ignite místo Flash + Ignite, uvidíte jak se Vám to bude hodit. :))

Omlouvám se za překlepy, přeju hodně štěstí v carryování z topu, snad Vám tento guide pomůže a osvětlí trochu mojí verzi OP riven a i nadále hlasujte dole v anketě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 20. července 2012 v 23:46 | Reagovat

Zatím to vypadá na boj mezi HotShotem a Ocelotem :D :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama