Markův Infantilní Koutek: The Venture Bros.

13. července 2012 v 0:32 | Marek Nedvěd |  Filmy & seriály
Jeden z nejkvalitnějších seriálů na adult swimu se jmenuje The Venture Bros. K dnešku vyšlo 57 dílů ve čtyřech sezónách a pátá sezóna by měla začít na začátku roku 2013.
Seriál se odkazuje a paroduje staré seriály od Hannah-Barbery, seriály o dobrodruzích a super-hrdinech a zároveň ukazuje, že to co v 60. až 90. letech bylo považováno za jistou budoucnost se nejenom úplně nevyplnilo, ale docela se zvrátilo.
Zároveň ukazuje komiksové postavičky padouchů, chladnokrevných zabijáků i geniálních super-vědců, jako lidské bytosti s velkými i malichernými problémy, jak se snaží prokousávat nevšedním životem a přitom se nezbláznit.

Ústřední postavou seriálu je Dr. Thaddeus "Rusty" Venture, původně dětský dobrodruh (něco jako Tin Tin), nyní přežívající ze zbývajících peněz a vynálezů po svém geniálním otci. Právě stín jeho otce a pověst mladého dobrodruha na něj docela doléhají spolu s krizí středního věku. Jeho snem by bylo vyrovnat se svému otci, případně být alespoň bohatý a když ani to ne, tak si sehnat ženu.
Společnost mu dělá jeho bodyguard, Brock Samson, tajný agent, nejlepší z nejlepších, chladnokrevný tvrďák s povolením a chutí zabíjet. Odmítá používat střelné zbraně, ale se svým loveckým nožem si více než vystačí. Pokud zrovna někoho nezabíjí, rád s cigárem v koutku leští svoje auto nebo opravuje rodinný atomový tryskáč. Důvodem, proč "zůstává" u neschopného doktora je jeho tajná mise.
Dr. Venture má dva syny Hanka a Deana, podle kterých je seriál pojmenován. Oba synové jsou určitým způsobem retardovaní. To je dáno výchovou a vzděláním - vychovává je jejich schizofrenní otec se svým brutálním bodyguardem a co se vzdělání týče, jsou jim v noci do jejich kójí pouštěny edukativní filmy ze 60. let. Navíc jsou kompletně odtrženi od civilizace - žijí v bývalém továrním komplexu a jejich jediný soused je nekromancer Dr. Orpheus pečující o svou pubertální dceru. A místo mobilního telefonu nají satelitní hodinky s displejem - přesně takové jaké jste v osmi letech také chtěli.
Proti nim stojí celá řada padouchů v čele s Monarchem - ďábelským šílencem, inspirujícím se v motýlu monarchovi, respektive v neznalostech o tomto motýlovi. Po jeho boku je jeho sexy poradkyně Dr. Girlfriend s těžce chraplavým hlasem a za ním pochoduje celá armáda nohsledů označená pouze čísly. Mezi nimi vyniká dvojice 21 a 24.
21 a 24 jsou správní lidé z davu - takoví ti, které potkáte povídat si o blbostech v tramvaji nebo u automatu na kafe.
V seriálu vystupuje ještě asi 50 velice svérázných postav, od parodie na fantastickou čtyřku, až po vtipná alter-ega tvůrců.
Seriál na jednu stranu často řeší určité "dobrodružství" například přepadení jejich tryskové jachty piráty a hořícím duchem, zatímco se Dr. Venture snaží najít v moři ztracenou experimentální raketu.
Zároveň ovšem ukazuje existenciální problémy a neschopnost změny stylu života právě pirátů, tak i zoufalého Dr. Venture nebo jeho bodyguarda. Díl končí tím, že většina pirátů je mrtvá, pirátská loď potopena, Dr. Venture ztracen v batyskafu a tajemný ječící duch, kterého drží při životě jen vzpomínka na svou milou je nemilosrdně poslán do hrobu.
Právě motiv neúspěchu a absurdní odevzdanosti osudu dělá to co The Venture Bros je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

O jakém seriálu chcete vědět příště?

Sealab 2021 11.1% (5)
Adventure Time 8.9% (4)
Regular Show 11.1% (5)
Spiderman 22.2% (10)
Batman 13.3% (6)
Star Wars Clone Wars 11.1% (5)
Něco úplně jiného - dopiš v komentářích 13.3% (6)
Radši nic! 8.9% (4)

Komentáře

1 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 13. července 2012 v 8:24 | Reagovat

"Jeho snem by bylo vyrovnat se svému otci, případně být alespoň bohatý a když ani to ne, tak si sehnat ženu."

Tohle je asi sen nás všech. :))

2 Marek Nedvěd Marek Nedvěd | 14. července 2012 v 16:38 | Reagovat

[1]: No nevim, já se svým otcem problémy nemám, bohatej snad ani bejt moc nechci, maximálně teda si pošéfit nějákou holku, ale ani to zas tak moc neřešim :D

3 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 17. července 2012 v 15:16 | Reagovat

Tady jde o tu silnou pointu na konci, SEHNAT SI ŽENU. :))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama