NOOB in League of Legends

1. července 2012 v 17:00 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends

Vítejte summoneři,

v tomto článku se Vám pokusím objasnit co League of Legends neboli LoL je. Pro vysvětlení zajdu až k samotnému releasu multiplayerové online hry LoL což je 27.10.2009, před tímto datem běžela od dubna closed Beta, takže kvůli tomu nešla tato hra do povědomí českých hráčů onlinovek. Já osobně jsem o této hře dozvěděl až někdy v lednu, kdy ji už hrál můj mladší bratr. Nicméně, byl jsem v této době stále skalním fanouškem, hráčem slavné mapy DOTA (Defense of the Ancients) ze hry Warcraft 3: Frozen Throne. Zprvu mě hra LoL grafikou neoslovila, byla moc vyhlazená, dokonalá, ve grafickém stylu anime, herní styl sice umožňoval last hit - poslední ránu do miniona, obludu, za kterou se vyplácela odměna v podobě Goldů, za které se ve hře následně kupovala výbava a elixíry, ale nikoliv už Deny, což bylo úmyslné zabití vlastního miniona, aby protivník nezískal Goldy (zlato), a také absence českých hráčů a pingu 200+ také vybízely k hraní DOTY.

Rozmach aneb proč hrát LoL?

Jak jsem již avizoval některé její nedostatky, i přesto jsem byl nucen ji hrát, protože nás s postupem času bylo celkem 7 osob, kteří ji aktivně hráli a byla to v podstatě jediná chytlavá hra té doby, která navíc byla zadarmo. Přestože je hra zadarmo, má výbornou grafiku, na kterou si člověk velice rychle zvykne, výborný team-game styl hry, který se podstatně liší od DOTY. V dotě stačilo, když nafarmil (farmení je styl hry, ve kterém se dotyčný snaží jen zabíjet miniony, tj. farmit goldy, úplně ignoruje team, věže a všechno ostatní kolem) jeden člověk pak dokázal čelit 5 hráčům protivníků tj. 1v5 s menší pomocí teamu, na rozdíl od toho v je LoLu hodně těžké jít 1v2, natož 1v5 je téměř nemožné. Také je zde výborný systém goldů, sice mi absence Deny pořád schází, nahrazuje ji neztrátovost goldů při úmrtí hrdiny, velice malý výskyt leaverů (lidi, kteří se během hry odpojí), možnost následného reconnectu (znovu připojení do hry) a především team-game styl hry a cena - herní klient je ZADARMO! Jenže jak už u her tohoto typu bývá, platí se za hezčí, drsnější skiny, více stránek s runami, odemykání nových, starých hrdin, herní boosty a další maličkosti, které na konci vyjdou ještě dráž, než kdyby si člověk koupil slušnou hru za tisíc kaček.

Návod pro NOOBy neboli začátečníky


První a nejdůležitější pravidlo: NEBRAT SI NIC OSOBNĚ!!!!, znamená to, stále se snažit zlepšovat svůj skill a nenadávat, za trolling a flaming jsem dostal permanentní ban na hlavním účtu. :D I když Vám nadávají, křivdí, ignorují, nic jim nepište, nedělejte, ignorujte jejich nesmyslné spamy a nadávky. Nadávky nikomu nepomůžou, člověk se nadávkami nezlepší, spíš se jim snažte domluvit, případně poradit jako nestraník, nedělejte ze sebe nějakého chytrolína. Druhé, taktéž důležité pravidlo je umět Last hit, poslední ránu, za kterou hrdina dostane Goldy. Třetí pravidlo, snažit se co nejvíc hrát s teamem a snažit se o map awareness tj. když uvidíte, že útočí na hrdinu poblíž Vás, klidně i daleko od Vás, hned běžet k němu a snažit se mu pomoct pokud možno! Čtvrté pravidlo, naučit se spawn time (časy kdy se znovu zrodí Blue, Red buff na obou stranách, drak, baron, případně menší minioni v lese a psát je do chatu, tím pomůžete sobě i teamu a budete mít ve všem přehled. Je jasné, že zpočátku nebudete jako HotShotGG nebo Dyrus, ale postupným a pilným tréninkem dosáhnete dobré úrovně, třeba silveru, goldu nebo i platiny na Ranked queue, což jsou bodované zápasy, počítané do žebříčku, které Vás začátečníky ještě nemusí moc zajímat. K tomu abyste mohli hrát Ranked game, musíte mít lvl 30 a vlastnit alespoň 16 hrdin. Hrdina (champion) má 4 propracované dovednosti + jednu pasivní, bonusovou schopnost, summoner kouzla, předměty (aktivní/pasivní), díky těmto aspektům se z této hry stává atraktivní a dynamická hra, která zabaví nejen mladší, ale i starší obyvatelstvo.

Závěrem chci podotknout, že LoL je hra nejen pro může/kluky, ale i pro slečny/holky, osobně znám 1 slečnu, která si občas LoL zahraje a baví se přitom! Takže pokud přemýšlíte o tom, kterou hru zkusit, už nemusíte hledat, LoL je skvělá multiplayerová onlinovka, která je zadarmo. Sledujte tento blog i nadále, postupně sem vložím podrobnější články o herních strategiích a hrdinech. :)))
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 REMT REMT | 2. července 2012 v 17:47 | Reagovat

Kvalitni pocteni, tesim se na dalsi clanky o LoLu...

2 Yuuci Yuuci | 8. září 2012 v 22:04 | Reagovat

Text je velmi dobrý ;) Dost mi pomohl na začátku,a máš pravdu,já jsem holka a baví mě to, a neviděla jsem důvod proč tu hru nezkusit ;) :P

3 GANGNAMTaip GANGNAMTaip | 12. září 2012 v 15:52 | Reagovat

Like :D

4 letajicipostel letajicipostel | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 17:37 | Reagovat

Lolko mě baví, už jenom proto, že jsem holka a holky jsou ba lolku vynášený do nebes >:D

5 Norrora Norrora | Web | 25. února 2014 v 19:40 | Reagovat

Díky za článek, taky jsem holka a začínám hrát. :-)
Ale stejně je nejlepší ta ikonka u nepřihlášeného uživatele . NOOB. :D

6 Taip Taip | 26. února 2014 v 6:11 | Reagovat

Můj názor je takový, že holka co umí Lolko a neumí vařit je stejně na vyhození. .)))

7 Yolo Yolo | 15. února 2016 v 19:14 | Reagovat

Jeden z nejhorších článků, co jsem kdy četl. Outdated, o ničem, k ničemu. A anketa? Horší možnosti tu snad ani nemohly být.

8 Taip Taip | 16. února 2016 v 7:39 | Reagovat

Taky je 4 roky starý, tak se vzpamatuj. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama