Asiatku nebo Evropanku?

3. července 2012 v 1:25 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky
Zdravím všechny příznivce nejen asijských, nebo evropských, ale i žen afrického typu,

tento článek nastiňuje můj vztah a názor k nežnému pohlaví, ženám asijského a evropského typu, hrubě aplikované na Vietnamky a Češky. Na začátek chci upozornit, že tyto moje názory jsou jen mou obecnou představou o ženách, nesnažím se nijak znehodnocovat či nadhodnocovat oba typy žen a nikomu svůj názor nevnucuji, někteří budou i tak namítat, rád přijmu jejich kritiku a poučím se.

Klasicky začnu u krásy a výšky. Typově jsou Evropanky mnohem vyšší a rozmanitější co se krásy týče. Asijský typ žen má hnědé oči a tmavé (černé) vlasy, kdežto Evropanky mají různé kombinace, od tmavých po světle zlatých loknách či rezavých, kudrnatých vlasech. Dřív se mi líbila kombinace modrooká blondýna, postupně u mě převládly brunety se světle zelenýma očima, jenže nedávno mnou otřásl pohled do zelených očí, duhovky se žlutým prstencem kolem rohovky. Zprvu jsem považoval tuto kombinaci za naprosto bizarní a nemožnou, avšak po důkladnějším zkoumání, jsem postřehl některé výstupky a nerovnosti na duhovce, které vylučují použití barevných čoček. Až doma jsem si přečetl článek o možné barvě očí a zjistil, že žlutá je nejvzácnější barva očí, způsobená extrémním nedostatkem melaninu. Zásluhou tohoto článku jsem také zjistil, že Asiatky mohou mít světle hnědé oči a v těch nejvzácnějších případech i zelené oči. Díky nově nabytému faktu u mě zavládla kombinace zeleno-žlutých očí a tmavých vlasů. Výškově jsou v průměru Češky o 11cm vyšší než Vietnamky, v číslech je to 167cm a 156cm (z http://www.disabled-world.com/artman/publish/height-chart.shtml). Mě osobně se víc líbí vysoké ženy tj. od 165-175cm, vyšší ženy už také nemusím. Dalším kritériem jsou ženská ňadra, boky a pozadí, ve kterém zase jasně vedou Evropanky. I když nová generace Vietnamek, narozených jinde než ve Vietnamu, může směle Evropankám konkurovat , i když stále mají menší ňadra i zadek, všeho s mírou :). První kolo krásy spíše vyhrávají vysoké Evropanky s perfektní postavou. Extra slabost mám pro románské ženy, obzvlášť Španělky a Rumunky.

Díky přetrvajícímu tlaku konzervativně naladěných, vietnamských rodičů jsou Vietnamky obecně uzavřenější, mnohem věrnější a méně přelétavé! V praxi to znamená, že spíš preferují jeden pevný vztah na delší dobu, na rozdíl od nich Evropanky nemají problém chodit s 2-4 klukama naráz nebo je střídat jako svoje boty. Psychologie myšlení a tlak rodiny jsou hlavními důvody, proč se tento trend drží, nicméně Vietnamky už začínají kolísat a myšlenkově se trochu blížit k Evropankám. Hlavní zásluhy na tom má parta, většinou česká parta kamarádů/kamarádek, jiný styl bydlení, módy, muziky, nejnovějších trendů. Pravdomluvnost je u Vietnamek běžná a lehce rozeznatelná, kdežto u Češek velice těžce rozpoznatelná. Nicméně si svoje emoce dokáží kontrolovat, na rozdíl od Češek, které si pouští pusu na špacír, kdykoliv jsou nespokojeny. Avšak díky tomu u řešení konfliktů vyhrávají, protože dokážou čelit problému s elegancí a chladnou hlavou na rozdíl od Vietnamek. Češky také vítězí co se punktuality, dochvilnosti týče, Vietnamky většinou všechno ruší na poslední chvíli :D a vůbec jim nezáleží na tom, co si pak ten dotyčný myslí, obrovská chyba! Také se rády (s malým povzbuzením ze strany rodičů :D) socializují ve větší skupině bez rozdílu na generační propast a to také u Vietnamek oceňuju. V druhém kole, kole o psychologii myšlení u mě vítězí věrné Asiatky, Vietnamky.

Třetí kolo je naštěstí vyrovnané, inteligenci si člověk nevybere, buď ji má, nebo nemá a místo ní má něco jiného, jedinečného, třeba empatii, laskavost, přívětivost, zručnost, bystrost, smysl pro módu, nádherné oči, úsměv či jiné skvělé vlastnosti. V tomto kole nevítězí ani jedna strana, jelikož vyšší snaživost, tj. lepší známky u Vietnamců, bývá zpravidla podněcováno rodiči, kteří v podstatě tlačí svoje děti k lepším známkám, tudíž ani zdánlivá inteligence a chytrost u mě nehrají až tak velkou roli. Mám radši čistou, tvořivou inteligenci, obzvlášť pak vyrovnané, pečlivé a empatické ženy. :)

Podtrženo a sečteno, krásou v mladším věku Vietnamky prohrávají, ale jejich krása setrvává mnohem delší dobu. Jsou daleko věrnější! A také kulturně i rasově jsou mi mnohem bližší. Můj největší sen by byla vysoká, krásná, empatická, zelenooká Japonka. :P Tato představa je samozřejmě nereálná, tudíž se spokojím s Vietnamkou, která se tomuto ideálu aspoň trochu blíží. :)))))) Zakončil bych tento článek jedním čínským příslovím, přeložené z Vietnamštiny, které v překladu zní asi takto: "Dům si postav podle západního stylu (designem a architekturou), směrem na východ, tam je nejpříjemněji a nejchladněji, pokud hledáš věrnou ženu, vezmi si za ženu Japonku, pokud hledáš ženu - kuchařku, vezmi si Číňanku".


Snad se nikdo tímto článkem neurazil a nebude mě považovat za ještě většího exota, než kterým už v nynější době jsem :)), omlouvám se za překlepy, stylistické nedostatky, navíc se můžete těšit na nadcházející článek o Vietnamských a Českých kráskách, žijících v Kladně. :D Samozřejmě uvítám Vaše nápady a postřehy, podělte se o ně s ostatními v komentářích. A nezapomeňte hlasovat v anketě!! :))))

*Tento prehistorický článek byl nahrazen lepším článkem.
http://fiveddesigns.blog.cz/1401/don-t-be-singles-be-mingles
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 3. července 2012 v 15:01 | Reagovat

Tak tenhle článek jasně dokazuje to, proč jseš stále ještě nezadaný... Zobecňování, předsudky, společenské stereotypy...a mnoho dalších faktorů jsou důsledkem idealizace vztahů, nespokojenosti ve vztazích a hledání něčeho, co neexistuje... Každopádně Ti přeju ať najdeš svou vysněnou princeznu a ať jste co nejdéle oba šťastni...

2 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 3. července 2012 v 16:42 | Reagovat

Neříkám, že nebude mít chyby, avšak jsou zde jisté preference, zásady, předsudky jak jim říkáš, kterých se držím. Jo nebude to lehký úkol, jenže já mám rád výzvy, velké výzvy :))))

3 uzivatel uzivatel | 6. srpna 2012 v 22:03 | Reagovat

podle tveho clanku s velmi dobrou slovni zasobu jsi asi dobre vzdelany, ale inteligentni zrovna ne.. cely tenhle clanek vypada jako statement asocialniho 15ti-leteho chlapce, ktery nema dost zkusenosti s lidma.. me je 18 let a kdyz si to tu tak ctu, tak si zavpominam na ty stary casy, kdy mi bylo jeste 14-16 let, kdy jsem mela velmi podobne nazory az na to ze nejaky smysl davaly a take meli logicke oduvodneni, coz ale o tobe bohuzel rict nemuzu.

4 Tiep Nguyen Huu Tiep Nguyen Huu | 7. srpna 2012 v 2:14 | Reagovat

Holt žiju ve svém discem neposkvrněném světě, mám nasazené svoje růžové brýle. :))) Vztahovou inteligenci nemám, doteď jsem se zajímal jen o IT a jak zvýšit Elo v LoLu, o slečny, které mě něčím zaujmuly se začínám víc zajímat až teď. Samozřejmě chápu, jaká je skutečnost, ale nevěřím, že jsou všechny takové či makové a doufám, že najdu co hledám. :P :)) A abych lépe pochopil ženy, prošel si rychlokursem ženského chápání, snažím se o článek, interview se slečnami různého věku, různého zaměření, abych si vytvořil lepší obraz a lépe se orientoval v ženském myšlení a pocitech.

5 RS RS | 24. září 2012 v 13:15 | Reagovat

Ahoj a ty sam jsi teda Vietnamec, ze? :) ten clanek celkem sedi a je fakt, ze mi prijde ze asijske divky se nas, evropanu, nejak boji, boji se s nama navazat kontakt, mluvit, atd... jinak ten sen vysoka, zelenooka, hubena Japonka je i muj sen :-) Kde se da s nejakou asiatkou seznamit? :)

6 GangnamTaip GangnamTaip | 24. září 2012 v 22:48 | Reagovat

Nazdar, jasný, jsem VN, mám s VN slečnami strašné problémy, ono ne každá hezká VN je slušná, hodná, empatická atd. xD Jsou to strašné "krávy". xD Ale solidní, věrné jsou. ;))) Japonku, vyloženě studentku v ČR jsem zatím nepotkal, spíš mongolky, číňanky a samé VN. xD Už jsem si jednu podobnou slečnu vyhlídl, nepotřebuju dál hledat. :P

7 Marika Marika | 2. února 2014 v 21:16 | Reagovat

http://wiki.d-addicts.com/Becky japonka se zelenýma očima :D

8 Marika Marika | 2. února 2014 v 21:20 | Reagovat

http://wiki.d-addicts.com/Takizawa_Saori , http://wiki.d-addicts.com/Watanabe_Anne , http://wiki.d-addicts.com/Matsushita_Nao ještě jsem zapomněla na ty, kterým se líbí vysoké japonky

9 Taip Taip | 23. února 2014 v 7:14 | Reagovat

What??? :D Ona existuje? :DDDD (y)

10 Jay Jay | E-mail | 9. února 2017 v 10:21 | Reagovat

Jsem rodilý čech a mám bohaté zkušenosti s VN a to přímo ve Vietnamu. Dost jsem tam procestoval, dost dlouho jsem tam byl abych mohl mít názor bez předsudků. Také je mi 33 let, takže pubertu mam taky za sebou. Jsou tu velké rozdíly - kulturní i povahové vlastnosti, někdy až extrémní přesto se ale nedá věc generalizovat a najdou se Vietnamky ve Vietnamu které jsou daleko víc "open mind" než evropanky a to zejména v Saigonu - jiný kraj jiný mrav. Proto v této zemi najde člověk jak absolutní extrém a společenskou katastrofu, tak dokonalou čistou duši dodržující tradice. To samé ale u nás v ČR, jsou tu oba tábory. Dle mých zkušeností ale je rozhodně snažší najít hezkou a věrnou dívku dodržující zásady ve Vietnamu, pominu-li fakt, že jde také o štěstí a osud, přeci jenom Evropan ve Vietnamu je hodnotnější v měřítkách pro většinu dívek než Vietnamec, protože ještě nedavno tam bylo bezpráví. Evropan je pro Vietnamky ve Vietnamu něco jako vytoužený gentleman a ono to tak opravdu je, stačí dělat věci které ženě dělám vždy normálně - otevřít dveře a dát ženě přednost, držet na pojízdných schodech, doprovodit domu - tohle Vietnamky vidí jen ve Francouzských romantických filmech. Ale to vše má svojí cenu - integrace do rodiny, tady už nesejde totiž na tom co vše se mezi mou polovičkou a mnou odehrálo, zkrátka musí projít sympatie a musí Vietnamská rodina (často to není jen otec a matka) akceptovat vůbec myšlenku cizince v rodině. Ve Vietnamu se ještě nedavno válčilo a celý válečný podtext začali Francouzi (čili evropani). Rodina často nedovolí a nenechá dívku opustit zemi, ale opět se tu nedá rodina generalizovat, vím jen, že je to dost časté a že na tom vyhořel nejeden cizinec, což opravdu hodně bolí pokud se do dívky někdo opravdu upřímně zamiluje a mě se to stalo. Abych to shrnul, se článkem se stotožňuji ale negenarizoval bych úplně, to co někdo hledá na Vietnamce může najít i na češce s tím rozdílem, že ve Veitnamu je o pár milionu lidí víc a tradice se tam drží trochu víc než u nás, spousty žen jsou ve 20ti letech panny, tohle u nás určitě není... neříkám by měl být cíl hledat netknuté slečny - oni to sami nemaj rádi, ale píši to jen proto že to vypovídá něco o společnosti a mě tahle společnost je sympatická tím, že vypadá kultivovaněji, drží nějaké zásady, kdežto u nás 14leté holky mají zkušeností na rozdávání, to přece musí jít proti srsti každému :-)

11 Tamiko Tamiko | 22. července 2017 v 22:34 | Reagovat

Super článek! :) Já jsem Češka ale mám neskutečnou slabost pro Asiaty! :D Asiati jsou nejlepší <3

12 WilliamTic WilliamTic | E-mail | 14. srpna 2017 v 18:27 | Reagovat

Больные в шоке https://youtu.be/dnxmoWu8tEY

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama