Červenec 2012

GANKPLANK EXTREME FUN STUFF

22. července 2012 v 6:01 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
Zdravím Vás LANDLUBBERS!!! (5:30 A.M.),

je tu jistá záležitost, kvůli které nemůžu spát, tudíž Vám napíšu návod na TopPlanka a JunglePlanka či MidPlanka. :)))


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aj9qHHW98c0

Tip: Byl jsem zprvu odpůrcem koupě skinů, avšak GANKPLANKA, The Saltwater Scourge mám natolik rád, že jsem si kvůli tomu koupil Ghost a pak i Sailor skin. Pokud máte hrdinu strašně v oblibě, zainvestujte. :))

SOLO TOP GANKPLANK:

Byly doby, kdy už jenom slovo či obrázek GP při champion selectu vzbuzoval respekt, dřív měl největší OP schopnost ze všech hrdinů, DENY (pro neznalé, úmyslné zabití vlastního creepa, za účelem snížení exp a goldů nepřítele). Postupně ho však upravovali, zrušili mu deny, snížili heal z ovoce, snížili mu damage z Parrley (Q), zrušili a přepracovali mu pasivku, snížili mu damage z účka, změnšili dosah padajícího účka, snížili damage z pasivky E atd. I přesto zůstává v mém srdci jako Number One Champion.

Tip: Pokud se spawnujete dole, kupte si botu + 3 potky a běžte si zabít nepřátelského wraitha. :) Poté běžte na linku, dřívější lvl 2 může být pro nepřítele osudný, obzvlášť za GP.


BOT LANE DOMINATOR, Nautilus

22. července 2012 v 5:07 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
EXTREMELY OP SUPPORT NAUTILUS:


Support je nejvíc nedoceněná, nudná role v LoLu, avšak s vtipným Nautilem přichází i možnost, jak si tuto roli velice efektně zkvalitnit. Byla chvíle, kdy jsem já (1800 elo) s kámošemi hráli duo rankedy nebo normal gamy, měl jsem Nautila a oni Ashe! V podstatě jsme nemohli prohrát linku, pokud nás nekempili nepřátelský jungler + midař, topař ze všech stran, většinou to byl pantheon, TF, shen, gankplank co nám dělali největší problémy.

Tip: pomáhejte si kotvou, pro zrychlení pohybu po mapě. :)))

Tip: za supporta sledujte průběžně průběh ve všech linkách, zlepšíte si tím vlastní map - awareness


Nautilus the MID lane Carriage

22. července 2012 v 5:00 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
SOLO MID NAUTILUS:
Solo mid nautilus je podle nejtěžší na hru, je snadno couterovatelný, kempovatelný, zde si dejte extra majzla a dbejte na bezpečnost! Wardujte!!!

Tip: Pushněte linku co nejrychleji, předtím než pujdete na gang.

Tip: Gangujte přes nepřátelský les na top či přes řeku na bot, dbejte bezpečnosti, pokaždé s aktivním Flashem!


JUNGLE FUN by NAUTILUS

22. července 2012 v 4:52 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends


JUNGLE NAUTILUS:

Zprvu, když jsem si koupil nautila, hrál jsem ho jen jungle, protože jsem nevěděl co stavět na topu a o midu se mi ani nesnilo, od doby, kdy jsem s ním na ranked queue vyhrál asi 6x za sebou jako support, jsem nad jungle nautilem zanevřel, tudíž Vám neřeknu úplně přesně moje staré mastries a runy. Nicméně představoval bych si je nějak takto:


Tip: Nepotřebujete červenou, abyste úspěšně gangovali, avšak potřebujete tvůrčí schopnost, vymyslet geniální gangovací cestu, přes nepřátelský les či vlastní linku, abyste nebyli zpozorování.

Tip: Pokaždé kompletně vyčistěte les než půjdete na gang, čím výš se budete posouvat v žebříčku, tím víc budete počítat jednotlivé goldy!


Nautilus, ULTIMATE versatile champion

22. července 2012 v 4:47 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
Dobré, sychravé ráno summoneři,

díky iniciativě a dychtivému zájmu některých hráčů z LoL cz/sk fb skupiny, píšu nyní návod na Nautilus, the Titans of the Depths na TOP, do JUNGLE, na MID a na BOT linku jako support. Zevrubně prozkoumejte všechny techniky a možnosti mnou používané a ať se Vám daří v carryování s championem, kterého považuju za univerzálního s neobjeveným OP potenciálem :).SOLO TOP NAUTILUS:

Existují 2 možnosti jak stavět Nautila, tank a tanky AP. Já považuju tank nautila za zbytečného, pokud není team extra squishy (samé dmg a žádné svaly, hp :D). Runy a masteries na TOP se vesměs nemění.

Tip: Pokaždé, když se vrátíte, kupte jednu wardu.

Tip: Zabíjejte cestou na top wolfy, double golemy, trochu peněz navíc neuškodí.


SOLO TOP OP RIVEN

19. července 2012 v 0:42 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
Zdravím Vás milí čtenáři/čtenářky,


dneska se podíváme na Riven, The Exile. V první řadě se zase mrkněte na moje masteries a runy:


AP MID SION

15. července 2012 v 1:57 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends

Dobré ráno (u mě 1:30 ráno :D) fandové legendární hry zvané League of Legends,na popud jednoho z hráčů píšu nyní návod Jak hrát AP MID SIONA. Nejdřív mrkněte na následující masteries a runy:
Markův Infantilní Koutek: The Venture Bros.

13. července 2012 v 0:32 | Marek Nedvěd |  Filmy & seriály
Jeden z nejkvalitnějších seriálů na adult swimu se jmenuje The Venture Bros. K dnešku vyšlo 57 dílů ve čtyřech sezónách a pátá sezóna by měla začít na začátku roku 2013.
Seriál se odkazuje a paroduje staré seriály od Hannah-Barbery, seriály o dobrodruzích a super-hrdinech a zároveň ukazuje, že to co v 60. až 90. letech bylo považováno za jistou budoucnost se nejenom úplně nevyplnilo, ale docela se zvrátilo.
Zároveň ukazuje komiksové postavičky padouchů, chladnokrevných zabijáků i geniálních super-vědců, jako lidské bytosti s velkými i malichernými problémy, jak se snaží prokousávat nevšedním životem a přitom se nezbláznit.

Markův Infantilní Koutek: Úvod

13. července 2012 v 0:32 | Marek Nedvěd |  Filmy & seriály
Vítám Vás u nové série článků, skromně nazvané Markův Infantilní Koutek. Budu se v ní věnovat mé tajné lásce - kresleným seriálům.
adult swim logo
Zatímco východní animu zažívá zlatý věk a je uznáváno jako formát schopný nosit i větší témata, než je Bob a Bobek, západní animace v tomto směru trochu strádá. S vyjímkou retardovaně roztomilých filmů od Pixaru a Dreamworksů se v kině animovaný film neobjeví, natož pak skutečně kreslený. Podobný osud pak čeká i kreslené seriály, které jsou většinou těžce orientované na věkovou skupinu 7 - 13 let a strhávají tak s sebou i ostatní pokusy.
Ovšem i zde existuje pár odchylek, především program Adult Swim stanice Cartoon Network, snažící se produkovat kvalitní kreslené seriály pro dospělejší publikum. Bohužel v Česku je tento program prakticky neznámý.

Elektrický kaktus

3. července 2012 v 14:50 | Tiep Nguyen Huu |  Technologické objevy
Kaktus jako obnovitelný zdroj elektrické energie,

na televizní stanici Barrandov běží ve všedních dnech od 11:40 do 12:50 americký seriál, zvaný MacGyver, kde R. D. Anderson účinkuje v roli pohodového, pohotového týpka, nevídaných znalostí o raketovém inženýrství, výrobě výbušnin všeho druhu, o elektrických obvodech, z fyziky, chemie a pokračující výčet všech oblastí jeho znalostí by byl nekonečný. Každým dílem překvapí něčím novým, neotřelým. Dneska to byla zrovna krátkovlnná vysílačka poháněná elektrickou energií z dužniny kaktusu (napojil do kaktusu 2 měděné dráty). Divné řeknete si, postava Anguse MacGyvera (hlavně herce R. D. Anderson, později hrál O'Neila v SG-1) patří mezi moje nejoblíbenější, hlavní zásluhu na tom má pravdivost, občas lehce přikreslených skutečností. Po lehkém otřesu a posměchu jsem si na internetu našel článek, studii, která prokazuje, že kaktus dokáže generovat "power of 9 μW per cm2". Není to moc, studie je teprve v začátcích.Jak vlastně výroba probíhá?

Nedávno (2-3roky) byly vyrobeny články, udělátko, které dokáže v rostlinách generovat elektrickou energii za použití dvou hlavních složek fotosyntézy, cukru a kyslíku. Aplikovali tento přístroj do útrob kaktusu a naměřili již vyřčené hodnoty. Dokázali tím nejen vyprodukovat elektrickou energii, ale i pozorovat průběh fotosyntézy a realtimové změny hladiny vyprodukovaného cukru v závislosti na intenzitě světla. Tato převratná novinka má využití v mnoha odvětvích, elektrickém průmyslu, jako nový, čístý, obnovitelný zdroj elektrické energie, v medicíně může pomoct lépe sledovat hladinu cukru v lidském těle, trpící cukrovkou.

Více v anglicky napsaném článku, ze kterého jsem čerpal inspiraci:

http://www.alphagalileo.org/ViewItem.aspx?ItemId=68687&CultureCode=en

Facebook, přítel či nepřítel?

3. července 2012 v 10:04 | Tiep Nguyen Huu
Mánie zvaná Facebook,

každý z Vás užívá nebo alespoň slyšel o sociální síti Facebook, o jeho možnostech a využití v osobním a komerčním světě. Tato síť byla vytvořená a spuštěná Markem Zuckerbergem a dalšími jeho kumpány v únoru 2004, kteří byli postupně vystrnaděni a Zuckerberg se stal hlavním a zároveň výlučným vlastníkem. Původně měla tato sociální síť fungovat jen pro studenty Harwardu, jenže se během několika dní rozšířil natolik, že ho začali používat nejdříve všichni studenti okolních škol a následně i všichni lidé, dnes čítá cca jednu miliardu lidí aktivně používajících síť Facebook.
Nedávno šly akcie FB na burzu a po prvním dni tržní hodnota společnosti dosáhla 105 miliard dolarů. Zuckerberg si přišel k jmění cca 19 mld. dolarů. Z původních 38 dolarů stouply i na rekordních 45 dolarů za akcii, jenže v nynější době už propadají dolu k 20-19 dolarům. Tolik o burzovním světě. :D Pokud chcete znát celý příběh M. Zuckerberga a Facebooku, směle Vám mohu doporučit film režírovaný Fincherem, The Social Network.

V dnešní době upoutává pozornost dětí a mládeže nejen různými anketami, aplikacemi, hry, žebříčky, ale také umožňuje s lehkostí sdílet obrázky, videa, názory, díky kterým se dostal do povědomí i starší generace. Lidé se postupně stali závislými na názorech, komentářích ostatních a tráví u FB veškerý svůj volný čas. U dětí je tato skutečnost velice nebezpečná, mohou se pak stát extrémně závislými na FB, nechodí ven, nejí, nespí a jsou pak snáze ovlivnitelní a už tolik nelpí na svém osobním názoru. Takže pokud také máte mladší sourozence, kteří svůj volný čas tráví u PC, FB, zkuste jim domluvit, poradit, povídat si s nimi, chodit s nimi ven, sportovat, aby se z nich postupně nestali narkomani drogy zvané Facebook. Osobně mám FB od 26. listopadu 2008, kdy jsme se s kamarádem začali předhánět v tom, kdo bude mít lepší farmu v aplikaci FarmVille nebo jak se to v tu dobu jmenovalo. Postupně jsme si rozšiřovali pole, kupovali nové stromy, budovy, zvířata atd. až jsme oba skončili s tak velkým polem či lesem plných stromů, že nás to oba přestalo bavit. Zpočátku jsem byl spíše odpůrcem FB a pořád jsem se zastával chatovacího programu ICQ, které jsem považoval za jednodušší způsob komunikace s ostatními. Jenže i na mě dolehla Facebookmánie, takže si už v současné době začínám libovat v profilech, fotkách, komentářích, odkazech všude možně, avšak jsem velice nesnadno ovlivňován názory ostatních lidí a stále považuju FB za nebezpečnou, leč účinnou zbraň a dávám si na něj bacha!

Recenze k filmu Prométheus

3. července 2012 v 3:17 | Tiep Nguyen Huu |  Filmy & seriály
Dobrý den fandové dobrých filmů,

dneska se se Vám pokusím přiblížit 3D film Prométheus. Před dvěma týdny jsem byl s partou kamarádů v IMAXu na Flóře, na 3D filmu Prometheus. Jelikož jsem nebyl ovlivněn spoilery, billboardy, trailery, ani jsem pořádně nevěděl o čem vlastně ten příběh je, nemluvě o tom, že se děj odehrává před příběhem série filmů Alien (Vetřelec), kterého jsem si matně pamatoval z dětství. Viděl jsem jen film o filmu, dokument o tom jakým stylem se natáčelo, použitých efektech a také zjištění faktu, že film chtějí co nejvíce přiblížit skutečnosti, mě přímo fascinovala. Navíc film režíroval Ridley Scott, režisér slavného Gladiátora či Amerického gangstera, a v neposlední řadě také Vetřelce nebo Blade Runnera. Bral jsem tedy dobrou kvalitu tohoto filmu jako samozřejmost. Jako můra přitahovaná ke světlu, jsem nemohl odlepit své oči od skvěle provedené 3D DMR (IMAX Digital Media Remastering) kvalitě plátna a obrazu. A uši od obřích reprobeden na obou koncích sálu. Film trval bez počátečních reklam asi 2 hodiny, z čehož mohu směle konstatovat, že u první poloviny jsem byl příběhem a zpracováním hodně potěšen a fascinován, stále mě udivovaly nové a nové chytlavé zvraty, efekty a dějová linie, postupem času se chytlavý sci-fi příběh stával nudnějším a zároveň stereotypem. Bafovací scény už ztrácely na efektu a poslední scéna, ve které hlavní hrdinka sprintuje vedle hlavní záporačky, přitom na ně půl hodiny (relativně) padá nabouraná, kosmická loď, jedna uhne a druhá se rozplácne, byla za vlasy přetažená kýčovitost. Nicméně mě potěšil konec, kdy hrdinka odletěla na velice zajímavé místo. Tolik o spojlerech, víc jich Vám radši neprozradím, abyste se případně měli na co těšit ať už v drahé (189Kč) 3D DMR kvalitě nebo byť jen dvd-ripu, kino-ripu staženého načerno z internetu. :)) Vřele Vám mohu tento 3D film doporučit, určitě je to dobrá podívaná, u které se minimálně hodinu nebudete nudit.

Karaoke, možnost pořádně se ztrapnit :))

3. července 2012 v 1:52 | Tiep Nguyen Huu |  Vietnamská kultura
Zpěv, karaoke,už nějakou dobu uvažuju o tom vyjít na tet Trung thu, oslavě podzimu, na jeviště a střihnout si nějakou karaoke písničku před vietnamskou komunitou, abych odboural svůj vnitřní strach z Vietnamců a také pobavil sebe, matku i místní osazenstvo. Rozhodl jsem se už na 100%, že pujdu na jakousi performance. :D Ze začátku mě napadaly skladby jako Bilie Jean (M.Jackson), že bych přitom zkusil i nějakou show, zakončenou tvrdě natrénovaným Moon walkem xD, jenže to skončilo fiaskem, nedokážu tancovat, trikovat a zároveň zpívat. :D Ne, že by můj tanec nebo zpěv byl nějak oslňující, kam se hrabu na karaoke mladších, starších dam, slečen, mužů, mládenců, kteří každoročně zpívají na pódiu, proto jsem po matčině kritice mého vietnamského, pěveckého přízvuku zanevřel nad výběrem písničky s vietnamským textem. Také jsem chvíli přemýšlel nad jednoduchým Trezorem od Káji Gotta, avšak po zhlédnutí jeho starého videoklipu už mi připadal na tuhle dobu moc zastaralý a klišé. Takže v současné době ještě trochu váhám nad výběrem anglicky zpívané písničky, pokud tedy znáte alespoň nějakou z níže uvedených písniček, která je Vašemu srdci nejbližší, hlasujte prosím dole v anketě, děkuji :))

Asiatku nebo Evropanku?

3. července 2012 v 1:25 | Tiep Nguyen Huu |  Asiatky vs Evropanky
Zdravím všechny příznivce nejen asijských, nebo evropských, ale i žen afrického typu,

tento článek nastiňuje můj vztah a názor k nežnému pohlaví, ženám asijského a evropského typu, hrubě aplikované na Vietnamky a Češky. Na začátek chci upozornit, že tyto moje názory jsou jen mou obecnou představou o ženách, nesnažím se nijak znehodnocovat či nadhodnocovat oba typy žen a nikomu svůj názor nevnucuji, někteří budou i tak namítat, rád přijmu jejich kritiku a poučím se.

Klasicky začnu u krásy a výšky. Typově jsou Evropanky mnohem vyšší a rozmanitější co se krásy týče. Asijský typ žen má hnědé oči a tmavé (černé) vlasy, kdežto Evropanky mají různé kombinace, od tmavých po světle zlatých loknách či rezavých, kudrnatých vlasech. Dřív se mi líbila kombinace modrooká blondýna, postupně u mě převládly brunety se světle zelenýma očima, jenže nedávno mnou otřásl pohled do zelených očí, duhovky se žlutým prstencem kolem rohovky. Zprvu jsem považoval tuto kombinaci za naprosto bizarní a nemožnou, avšak po důkladnějším zkoumání, jsem postřehl některé výstupky a nerovnosti na duhovce, které vylučují použití barevných čoček. Až doma jsem si přečetl článek o možné barvě očí a zjistil, že žlutá je nejvzácnější barva očí, způsobená extrémním nedostatkem melaninu. Zásluhou tohoto článku jsem také zjistil, že Asiatky mohou mít světle hnědé oči a v těch nejvzácnějších případech i zelené oči. Díky nově nabytému faktu u mě zavládla kombinace zeleno-žlutých očí a tmavých vlasů. Výškově jsou v průměru Češky o 11cm vyšší než Vietnamky, v číslech je to 167cm a 156cm (z http://www.disabled-world.com/artman/publish/height-chart.shtml). Mě osobně se víc líbí vysoké ženy tj. od 165-175cm, vyšší ženy už také nemusím. Dalším kritériem jsou ženská ňadra, boky a pozadí, ve kterém zase jasně vedou Evropanky. I když nová generace Vietnamek, narozených jinde než ve Vietnamu, může směle Evropankám konkurovat , i když stále mají menší ňadra i zadek, všeho s mírou :). První kolo krásy spíše vyhrávají vysoké Evropanky s perfektní postavou. Extra slabost mám pro románské ženy, obzvlášť Španělky a Rumunky.

Díky přetrvajícímu tlaku konzervativně naladěných, vietnamských rodičů jsou Vietnamky obecně uzavřenější, mnohem věrnější a méně přelétavé! V praxi to znamená, že spíš preferují jeden pevný vztah na delší dobu, na rozdíl od nich Evropanky nemají problém chodit s 2-4 klukama naráz nebo je střídat jako svoje boty. Psychologie myšlení a tlak rodiny jsou hlavními důvody, proč se tento trend drží, nicméně Vietnamky už začínají kolísat a myšlenkově se trochu blížit k Evropankám. Hlavní zásluhy na tom má parta, většinou česká parta kamarádů/kamarádek, jiný styl bydlení, módy, muziky, nejnovějších trendů. Pravdomluvnost je u Vietnamek běžná a lehce rozeznatelná, kdežto u Češek velice těžce rozpoznatelná. Nicméně si svoje emoce dokáží kontrolovat, na rozdíl od Češek, které si pouští pusu na špacír, kdykoliv jsou nespokojeny. Avšak díky tomu u řešení konfliktů vyhrávají, protože dokážou čelit problému s elegancí a chladnou hlavou na rozdíl od Vietnamek. Češky také vítězí co se punktuality, dochvilnosti týče, Vietnamky většinou všechno ruší na poslední chvíli :D a vůbec jim nezáleží na tom, co si pak ten dotyčný myslí, obrovská chyba! Také se rády (s malým povzbuzením ze strany rodičů :D) socializují ve větší skupině bez rozdílu na generační propast a to také u Vietnamek oceňuju. V druhém kole, kole o psychologii myšlení u mě vítězí věrné Asiatky, Vietnamky.

Třetí kolo je naštěstí vyrovnané, inteligenci si člověk nevybere, buď ji má, nebo nemá a místo ní má něco jiného, jedinečného, třeba empatii, laskavost, přívětivost, zručnost, bystrost, smysl pro módu, nádherné oči, úsměv či jiné skvělé vlastnosti. V tomto kole nevítězí ani jedna strana, jelikož vyšší snaživost, tj. lepší známky u Vietnamců, bývá zpravidla podněcováno rodiči, kteří v podstatě tlačí svoje děti k lepším známkám, tudíž ani zdánlivá inteligence a chytrost u mě nehrají až tak velkou roli. Mám radši čistou, tvořivou inteligenci, obzvlášť pak vyrovnané, pečlivé a empatické ženy. :)

Podtrženo a sečteno, krásou v mladším věku Vietnamky prohrávají, ale jejich krása setrvává mnohem delší dobu. Jsou daleko věrnější! A také kulturně i rasově jsou mi mnohem bližší. Můj největší sen by byla vysoká, krásná, empatická, zelenooká Japonka. :P Tato představa je samozřejmě nereálná, tudíž se spokojím s Vietnamkou, která se tomuto ideálu aspoň trochu blíží. :)))))) Zakončil bych tento článek jedním čínským příslovím, přeložené z Vietnamštiny, které v překladu zní asi takto: "Dům si postav podle západního stylu (designem a architekturou), směrem na východ, tam je nejpříjemněji a nejchladněji, pokud hledáš věrnou ženu, vezmi si za ženu Japonku, pokud hledáš ženu - kuchařku, vezmi si Číňanku".


Snad se nikdo tímto článkem neurazil a nebude mě považovat za ještě většího exota, než kterým už v nynější době jsem :)), omlouvám se za překlepy, stylistické nedostatky, navíc se můžete těšit na nadcházející článek o Vietnamských a Českých kráskách, žijících v Kladně. :D Samozřejmě uvítám Vaše nápady a postřehy, podělte se o ně s ostatními v komentářích. A nezapomeňte hlasovat v anketě!! :))))

*Tento prehistorický článek byl nahrazen lepším článkem.
http://fiveddesigns.blog.cz/1401/don-t-be-singles-be-mingles

"Tết Trung Thu", svátek dětí

3. července 2012 v 0:26 | Tiep Nguyen Huu |  Vietnamská kultura
Zdravím všechny příznivce vietnamské kultury,

v tomto článku se Vám pokusím objasnit co Tet trung thu vlastně je a jaké tradice a zvyklosti jsou s ním spojené. Doteď jsem si myslel, že je Tet Trung thu jakási oslava podzimu, jelikož byla na podzim. Ve skutečnosti je to vietnamský den dětí, který se odehrává za úplňku 15. 8. podle lunárního kalendáře. Kdysi obyvatelé Vietnamu v tento den oslavovali povedenou podzimní sklizeň, zároveň si přáli dobrou úrodu pro nadcházející sezónu a také obětovali jídlo, ovoce a různé ručně vyrobené předměty budhistickým nebo jiným božstvům.

V dnešní, moderní době ji vietnamská společnost hodnotí jako den (svátek) dětí. Osobně se s ním setkávám již řadu let, kdysi jsem na tuto oslavu chodil jen z donucení, avšak teď považuju tento den a ještě vietnamský Nový rok za jedinečné události vietnamské kultury a chodím na ně rád, i když nemám vietnamské obyvatelstvo v přílišné oblibě. :)) Moje psychologie myšlení je totiž posunutá blíž k Evropanům, Čechům, vrstevníkům.

Tradice a zvyklosti

K tradičnímu jídlu patří bezkonkurenčně pokrm zvaný "bánh Trung thu". Pokrm vzdáleně připomínající buchtu, koláč, zpravidla kulaté nebo hranaté (symbolizující Zemi, Měsíc a jednotu rodiny), různých barev a velikostí, jsou plněné vším od masa po ovoce, zeleninu, koření ba i sladkostmi a cukrem, bývají různého typu, měkké, tvrdé, hutné, slabé. Každý si podle své chuti a fantazie může vytvořit svoji "podzimní buchtu".

Jak už to u oslav bývá, patří k tradičním pokrmům i tradiční zvyky, v tomto případě příběhy o lvím tanci a lampionech. Kdysi žil v lesích dřevorubec, který během úplňku uviděl obrovského lva, jak si hraje s odrazem luny, odrážející se na hladině potoka. Lev se pokoušel chytit měsíc skoky do potůčku, jenže pokaždé měsíc k jeho údivu zmizel. Nezdarem se rozzuřený lev vrhl na tamní obyvatelstvo z nedaleké vesnice. Volání o pomoc, výkřiky vesničanů znepokojily dřevorubce natolik, že okamžitě vytvořil jakýsi kyj, palici z větve stromu a běžel vesničanům na pomoc. Boj s lvem byl litý, dlouhý a únavný, i přesto dřevorubec lva zdolal (překvapivě :))), tamní obyvatelé, ohromeni hrdinským činem dřevorubce, prosili o vyprávění v podobě opakovaného souboje s ukrutným lvem. Od té chvíle začali lidé opakovat tento hrdinský čin, tancováním lvího tance (mua su tu), který znázorňuje tento souboj Davida proti Goliášovi. V Kladně se každoročně sejde pár mládenců, dobrovolníků, nasazují si kostým lva (dvoudílný musím podotknout :D), hrají na bubny a tancují tento oslavný tanec, při kterém se každý člen vietnamské komunity skvěle baví.
Další z vietnamských legend, spojené s oslavou podzimu, je Legenda o lampionech. Kdysi v Číně žil chán, vládce a na oslavu podzimu vyhlásil lampiónovou slavnost, soutěž ve kterém vítězi slíbil velkou odměnu. Postupně mu ze všech koutů země lidé posílali lampiony různých tvarů, velikostí, barev a materiálů, jenže zhýčkaný vládce nebyl spokojen ani s jedním. Jednomu prostému leč ušlechtilému muži Luc Duc se zjevil duch a poradil mu jak vytvořit lampión neskonalé krásy, "Použij bambusové tyčky, bambusová vlákna, barevný papír a vytvoř šestiúhelník. Umísti do něj svíčku a její teplo bude otáčet osou lampiónu a všechna zvířata i lidé nakreslení na lampiónu se budou také otáčet." pravil a mžiku se rozplynul. Muž vyrobil lampión přesně podle instrukcí, ohromený král ho za to bohatě odměnil. V dnešní době už děti pomalu neví, jak takovéto tradice vznikly, nicméně s potěšením si svíčku v lampionu zapálí, samozřejmě rodiče si lampión také rádi zapálí a zavzpomínají si na staré časy. V naší rodině se čas od času také objeví barevný lampion ve tvaru hvězdy, ale už do něj svíčku nedáváme a tudíž ani nezapalujeme.
Hlavní inspiraci pro tento článek a jednu citaci jsem použil z webové stránky http://www.klubhanoi.cz, článek o tet Trung thu, autor je mi neznámý.

TOP, MID, BOT, JUNGLE

2. července 2012 v 18:48 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends
Cíl všech linek aneb jak to všechno probíhá,

ve hře League of Legends existují 3 linky, kudy prochází minioni a les, kde většinou farmí jeden z hráčů obou teamů. Nedá se s 100% přesností říci, která linka nebo role je nejdůležitější, ve hře může každý hráč rozhodnout o osudu celého teamu.

BOT linka se obvykle hraje v provedení Support + Ad Ranged - Carry (hráč, který většinou tahá team v late game, pozdní fázi hry), nově i asijský styl No - Support, Double Melee - Carry, který leckdy ovládne dolní linku natolik, že díky tomu musí druhý team snaživě campit (zaměřit svoje útoky na jednu linku), aby tuto linku zachránili. Na jedné straně stojí AD carry, který se snaží co nejvíc nafarmit a získat co nejvíc killů na tolik kýženou výbavu. Na druhé straně stojí Support, který nechává AD Carrymu všechny Last hity minionů, kupuje wardy, Oracle elixír, pomáhá Junglerovi s psaním Spawn timů, také se snaží sledovat hru na všech linkách a díky tomu i informovat celý team o průběhu hry, ať už na TS, Vnt nebo jen občasným pingem.

MID linka, většinou zde hraje hráč, který má všechno na povel, říká teamu co dělat a v podstatě rozhoduje o všech důležitých situacích, na něj pak padá největší vlna kritiky, když se teamu něco nepovede. Příklad takového hráče je Reginald z amerického teamu TSM (Team Solo Mid), který má celý team pod palcem.

Jungler neboli hráč, který hraje v jungli má nejdůležitější úkol, hýbat s dynamikou hry, gangovat (přibíhat z různých stran po mapě a pokusit se zabít nepřátelské hrdiny nebo ničit věže na všechn linkách) a farmit jak to okolnosti dovolují. Běžně vypomáhá Supportovi s wardami (oči, které dotyčnému a teamu odkrývají určitou část mapy po určitou dobu), kupuje Oracle elixír, aby se zbavoval nežádoucích, nepřátelských ward a většinou se stará i o spawn time Red, Blue buffu, Draka a Barona.

Solo TOP, nejoblíbenější a zároveň nejtěžší linka v LoLu. Proč solo? Myšlenkový pochod je následující: dole se potřebuje udržovat drak a boj u draka s tím spojená. Nejdřív se zaměřím na hráče s nižším Elem (nižší rating v Ranked žebříčku). Hrají solo top nejraději, protože je tato linka nenutí hrát s teamem, není zde tolik odpovědnosti, tudíž je tato linka zdánlivě nejlehčí. Hráči středního Ela - Bronze - Silver Elo zde často trénují nově koupené nebo nově hrané hrdiny, když už je normal game omrzel. Hráči vyššího Ela Goldi, hrají tuto linku stejným stylem jako hráči z bronzu nebo stříbra, ale snaží se vyhrát už o něco méně, elo je už v této fázi přestane zajímat. Kdežto Platinum hráči a výš už hrajou tuto linku o poznání jinak, farmí v jungli kdykoliv je to možné, gangují MID, BOT (teleport), nepřátelského junglera celou hru a to z nich dělá unikátním přínosem pro team.

Jak hrát SOLO TOP?

TOP linka se dá hrát různě, agresivně, pasivně, aktivně nebo kombinovaně. Agresivní hra je styl hry, kdy se snažíte protivníka zatlačit dál od minionů, aby z nich neměl Goldy, tzv. Zone, Zoning, kdy protivník postupem času stojí u své věže a bojí se k Vám jakkoliv přiblížit. Pasivní hru hrajete v tu chvíli, kdy absolutně ignorujete nepřítele, soustředíte se na 100% Last hit a případný Gang, který přijde a kdy konečně vyrazíte na protivníka. Aktivní hra je spíš pro hráče vyššího kalibru, kdy hráč vyčistí svoji linku co nejrychleji, běží rychle do lesa nebo na mid, bot na gang a pak se zase vrátí na linku, novým hráčů tuto strategii nedoporučuji, může se stát, že pak máte o několik lvlů nebo několik k (tisíc) goldů míň než nepřítel a TOP linku už následně nezvládnete. Všechny tyto strategie se samozřejmě dají kombinovat a zvolit si vhodnou strategii v určitý okamžik dokážete až po určiém čase.

Není přesný recept jak hrát TOP linku, vždy záleží na hrdinovi, kterého hrajete, na hrdinovi protivníka, na gangech z lesa, midu a dalších okolnostech jako jsou úspěšnost v Last hitování (vhodně zvolené Itemy) a Team fightech. Na nižším elu nehrozí tolik gangů, tudíž můžete hrát agresivněji, na vyšším elu doporučuji spíš pasivní hru, pokud chcete hrát agresivně počítejte s gangem, takže si průběžně kupujte wardy a buďte připraveni utéct k vlastní věži.

Doufám, že se Vám tento článek líbil a budu i nadále pokračovat ve své redaktorské činnosti. :))

NOOB in League of Legends

1. července 2012 v 17:00 | Tiep Nguyen Huu |  League of Legends

Vítejte summoneři,

v tomto článku se Vám pokusím objasnit co League of Legends neboli LoL je. Pro vysvětlení zajdu až k samotnému releasu multiplayerové online hry LoL což je 27.10.2009, před tímto datem běžela od dubna closed Beta, takže kvůli tomu nešla tato hra do povědomí českých hráčů onlinovek. Já osobně jsem o této hře dozvěděl až někdy v lednu, kdy ji už hrál můj mladší bratr. Nicméně, byl jsem v této době stále skalním fanouškem, hráčem slavné mapy DOTA (Defense of the Ancients) ze hry Warcraft 3: Frozen Throne. Zprvu mě hra LoL grafikou neoslovila, byla moc vyhlazená, dokonalá, ve grafickém stylu anime, herní styl sice umožňoval last hit - poslední ránu do miniona, obludu, za kterou se vyplácela odměna v podobě Goldů, za které se ve hře následně kupovala výbava a elixíry, ale nikoliv už Deny, což bylo úmyslné zabití vlastního miniona, aby protivník nezískal Goldy (zlato), a také absence českých hráčů a pingu 200+ také vybízely k hraní DOTY.

Rozmach aneb proč hrát LoL?

Jak jsem již avizoval některé její nedostatky, i přesto jsem byl nucen ji hrát, protože nás s postupem času bylo celkem 7 osob, kteří ji aktivně hráli a byla to v podstatě jediná chytlavá hra té doby, která navíc byla zadarmo. Přestože je hra zadarmo, má výbornou grafiku, na kterou si člověk velice rychle zvykne, výborný team-game styl hry, který se podstatně liší od DOTY. V dotě stačilo, když nafarmil (farmení je styl hry, ve kterém se dotyčný snaží jen zabíjet miniony, tj. farmit goldy, úplně ignoruje team, věže a všechno ostatní kolem) jeden člověk pak dokázal čelit 5 hráčům protivníků tj. 1v5 s menší pomocí teamu, na rozdíl od toho v je LoLu hodně těžké jít 1v2, natož 1v5 je téměř nemožné. Také je zde výborný systém goldů, sice mi absence Deny pořád schází, nahrazuje ji neztrátovost goldů při úmrtí hrdiny, velice malý výskyt leaverů (lidi, kteří se během hry odpojí), možnost následného reconnectu (znovu připojení do hry) a především team-game styl hry a cena - herní klient je ZADARMO! Jenže jak už u her tohoto typu bývá, platí se za hezčí, drsnější skiny, více stránek s runami, odemykání nových, starých hrdin, herní boosty a další maličkosti, které na konci vyjdou ještě dráž, než kdyby si člověk koupil slušnou hru za tisíc kaček.

Návod pro NOOBy neboli začátečníky

Vyřazování 9.tříd 4.ZŠ Kladno

1. července 2012 v 10:44 | Tiep Nguyen Huu
Milí/é čtenáři/čtenářky,

nikdy se mi nesnilo o tom psát jakkoliv dlouhé články, které budou následně vystavené někde na webové stránce nebo blogu. Vím, že kvalita článků nebude nijak oslňující a bezchybná, avšak budu se je snažit psát spisovně, chytlavě a hlavně nenuceně a pravdivě.

Je 28/6/2012 horký letní den, teploměr hlásí až 32°C. Stojím s matkou a malou sestrou na horním stupínku jakési auly atria prvního stupně a čekáme na nástup žáků z řad devátých a následně i prvních tříd. Co přesněji se dělo, je v následujících videích mnou pořízených a upravených. Doufám, že se Vám budou líbit. :))

Part 1


Part 2